Nie polscy, ale amerykańscy biskupi są obecnie siłą Kościoła. Kolejny hierarcha publicznie i jasno krytykuje hipokryzję rządzących polityków

Salvatore Cordileone, arcybiskup San Francisco skrytykował postawę spikerki Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi, która reprezentuje Kalifornię. Nazwał „zakłamaniem” fakt, że popiera finansowanie z publicznych pieniędzy mordowania nienarodzonych dzieci, a jednocześnie przekonuje o swojej rzekomej pobożności. Podobnej odwagi próżno szukać wśród biskupów w Polsce.

„Washington Examiner” poinformował, że Nancy Pelosi podczas konferencji prasowej nazwała siebie „pobożną katoliczką”. Przekonywała jednocześnie, że „nie jest moim zadaniem pouczać kobiety, czy mogą dopuszczać się aborcji, czy nie”.

Pelosi ogłosiła też, że popiera prawo do mordowania nienarodzonych dzieci, które to prawo jest według niej „ważne dla zdrowia wielu Amerykanek, zwłaszcza tych, które mają niskie dochody i przeżywają różne trudności”. – Od dłuższego czasu była to dla nas sprawa priorytetowa – kontynuowała zdeklarowana „katoliczka” i dodała, że „jako pobożna katoliczka i matka pięciorga dzieci [urodzonych] w ciągu sześciu lat, czuję, że Bóg błogosławi mojemu mężowi i mnie przez tak piękną rodzinę”.

To jednak USA, a nie III RP i arcybiskup Kalifornii nie pozostawił tej bzdury bez odpowiedzi udając, że tego nie słyszał. – Nikt nie może głosić, iż jest pobożnym katolikiem i jednocześnie zgadzać się na zabijanie niewinnych istnień ludzkich ani na opłacanie tego przez rząd – stwierdził abp Salvatore Cordileone. – To wiara ludzi powoduje, że są kliniki pro life – jedyne, które tym nieszczęsnym kobietom proponują jakiś inny wybór niż zabijanie dzieci w ich własnych łonach – przypomniał hierarcha.

Wyraził również dumę z „odwagi tych moich braci i sióstr w wierze, którzy pełnią taką służbę” i dodał, że „należą im się słowa uznania”. – To właśnie oni mają pełne prawo nazywać siebie pobożnymi katolikami – zaznaczył.

Od wielu miesięcy amerykańscy biskupi jawnie i odważnie krytykują proaborcyjną postawę rządzących w swoim kraju. Oficjalnie mówi się też o nieudzielaniu Komunii Świętej tym, którzy popierają prawo do mordowania dzieci. Sprawa stała się na tyle powszechna, że rządzący Demokraci zaczęli grozić Kościołowi finansowymi reperkusjami za ich katolicką postawę. Z kolei z sondażu Paw Research sprzed trzech lat wynika, że to Amerykanie są najbardziej religijnym narodem spośród ponad 100 państw Zachodu.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.