Niemiecka „droga synodalna” krytykowana nawet przez lewicowego heretyka. „To nie ma przyszłości”

Niemiecka „droga synodalna” jest tak głęboko schizmatycka, że krytykuje ją nawet heretycki profesor teologii o lewicowych poglądach Friedrich Wilhelm Graf. Jego zdaniem, w efekcie tzw. drogi synodalnej nastąpi protestantyzacja Kościoła, która „nie ma przyszłości”.

Prof. Friedrich Wilhelm Graf w „Rotary Magazin” skrytykował kurs Kościoła katolickiego w Niemczech. Tzw. droga synodalna ma zmienić kilka obszarów Kościoła, jak np. kapłaństwo, rolę kobiety, moralność seksualną czy sposób sprawowania władzy.

Prof. Graf ocenił wprost, że doprowadzi to do protestantyzacji Kościoła. Według niego, herezja protestancka w Niemczech to „liberalna religia kulturowa”, która jest konglomeratem „całkowicie sprzecznych symboli” wziętych z chrześcijaństwa oraz „mitów i legend biblijnych, które jawią się dzisiaj jako sprzeczne z wszelkim rozumem”.

W efekcie protestantyzacji Kościoła w Niemczech, miejscowa wspólnota dąży do takiego samego statusu, według prof. Grafa.

Heretycki teolog zwraca uwagę, że już dzisiaj między Kościołem w Niemczech a herezją protestancką różnice „nie są zbyt wielkie”. Wskazuje m.in. na odchodzenie heretyków ze swoich wspólnot, którzy… skarżą się na papieża. Prof. Graf ocenia, że to efekt tzw. ekumenizmu, który „w patetyczny sposób zakłamuje wszelkie różnice”.

Profesor ocenia też, że jeśli zwolennicy tzw. drogi synodalnej zakładają np. pokonanie problemu braku powołań kapłańskich dzięki protestantyzacji, to „głęboko się mylą”. – Kierunek, który obrali biskup niemieccy, po prostu nie ma przyszłości – podsumowuje.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Niemiecka „droga synodalna” krytykowana nawet przez lewicowego heretyka. „To nie ma przyszłości”

 • 12 marca 2022 o 13:18
  Permalink

  Msza Św Trydencka Kraków, kaplica katolicka, ul Sarego 18/2, terminy Ndz: 8:15, 9:50
  tel 0048 691 079 691
  ofiara na apostolat:
  IBAN: PL27 1750 0012 0000 0000 0691 5523
  Swift / BIC: RCBWPLPW 27 1750 0012 0000 0000 0691 5523

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net