Niemiecki biskup nakazał kobietom udzielać chrztów

Niemiecki biskup Franz-Josef Overbeck nakazał 17 kobietom udzielać chrztów na terenie diecezji Essen przez okres trzech lat. W swojej decyzji zasłania się „trudną sytuacją duszpasterską”.

Niemiecki biskup podjął decyzję, że 17 kobiet i jeden mężczyzna świecki będą udzielali chrztów na terenie diecezji Essen. Bp Overbeck przekonuje, że zmiany w praktyce udzielania sakramentów spowodowane są „trudną sytuacją duszpasterską”.

Portal pch24.pl zaznacza, że już wcześniej na terenie Niemiec zdarzało się, że kobieta zastępowała kapłana przy chrzcie. Nigdy jednak wcześniej nie podjęto oficjalnej decyzji w tej sprawie.

W diecezji Essen mieszka 2,5 mln osób. Ponad 700 tys. z nich to katolicy.

– Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego zwyczajnym szafarzem sakramentu chrztu jest biskup, ksiądz lub diakon; wszelako w szczególnych sytuacjach można do tego oddelegować także inną osobą. Kobiety, które będą udzielać chrztu w Essen, pełniły dotąd funkcję referentek pastoralnych oraz referentek wspólnoty – czytamy na pch24.pl.

Decyzja biskupa dotyczy najbliższych trzech lat. Ograniczenie czasowe wynika z prawa kanonicznego, które mówi o sytuacji wyjątkowej.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net