Apel do kard. Marxa i Merkel: wyślijcie misjonarzy do Turcji!

foto: Twitter/1111Tony
foto: Twitter/1111Tony

Zamiast przyjmować imigrantów, wyślijcie misjonarzy do Turcji – w takich słowach można streścić apel, który niemiecki publicysta Mathias von Gersdorff przedłożył kanclerz Merkel i sprzyjającemu imigracji kardynałowi Marxowi.

Zarówno kard. Reinhardt Marx, jak i Angela Merkel znani są z hurraoptymistycznego podejścia do tematyki imigranckiej. Gersdorff postanowił złożyć na ich ręce prośbę, by wpłynęli bardziej na sytuacje tych, którzy stają sie imigrantami. Zdaniem Niemca „Wyłącznie misja w krajach islamskich może w dłuższej perspektywie pomóc w uspokojeniu tej trudnej sytuacji”. Gersdorff proponuje Marxowi wysłanie tysiąca misjonarzy do Turcji, zaś Angelę Merkel prosi o zabezpieczenie tej inicjatywy oraz wsparcie finansowe. Przypomina także, że Turcy nie mają obaw przed wysyłaniem imamów do Niemiec.

„Kościół katolicki staje w obliczu pytania: W jaki sposób można przynieść Ewangelię muzułmańskiej ludności? W jaki sposób można pozyskać ich dla wiary chrześcijańskiej? Do działania musi skłonić nas przede wszystkim fakt, że w miejscach dawniej głównie chrześcijańskich chrześcijanie są przez muzułmanów prześladowani, mordowani czy [z tych miejsc] wypędzani. Jak dotąd celem zapanowania nad tym kryzysem wykorzystywano zwłaszcza środki polityczne i militarne” – czytamy w oficjalnym liście do kardynała i kanclerz.

„Wyślijcie 1000 misjonarzy do Turcji i innych krajów islamskich. Turcja już wysłała do Niemiec 1000 imamów. Nasza odpowiedź na to brzmi: Wysyłamy 1000 katolickich misjonarzy do Turcji i innych krajów islamskich. W wielu krajach, jak w Polsce czy Chorwacji, znajdą się gorliwi misjonarze, którzy z wielką chęcią zaniosą muzułmanom przesłanie Chrystusa” – apeluje Gersdorff do biskupów niemieckich. Zwraca się również do Angeli Merkel: „Niech pomoże Pani niemieckich biskupom koniecznymi środkami dyplomatycznymi, tak, by zamysł ten nie rozbił się o polityczne szykany. Proszę, by pomogła Pani także finansowo: Rząd federalny może przygotować środki, by wcielić w życie to ważne dzieło misyjne”.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.