Nikaragua. Władze zakazują procesji w Wielkim Tygodniu, kolejni kapłani wyrzucani z kraju

Kilka tygodni temu władze Nikaragui zakazały jakichkolwiek aktywności religijnych w Wielkim Tygodniu. Teraz przypominają o zakazie. W poniedziałek zaś wydalono z kraju kolejnego katolickiego księdza.

– Pochodzący z Panamy ks. Donaciano Alacrón Valdés został deportowany do Hondurasu po tym, jak w Niedzielę Palmową wspomniał w swojej homilii biskupa Rolando Alvareza, skazanego na 26 lat więzienia za rzekomą zdradę ojczyzny i odmowę opuszczenia kraju. Ks. Valdés został zatrzymany zaraz po zakończeniu Mszy krzyżma – podaje serwis watykański.

Ks. Valdes nie mógł nawet udać się do mieszkania po swoje rzeczy. Zaraz po zatrzymaniu zabrano mu telefon komórkowy, by nie mógł się z nikim skontaktować.

– Władze Nikaragui już kilka tygodni temu przypomniały, że w kraju obowiązuje zakaz jakichkolwiek aktywności religijnych w Wielkim Tygodniu. Mimo to w Wielki Poniedziałek młodzi z miasteczka Nindrini próbowali zorganizować tradycyjną procesję „Los Cisneros”, inspirowaną postacią Szymona z Cyreny – czytamy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Na miejsce przyjechała policja. Młodzież rozbiegła się po miasteczku w poszukiwaniu schronienia w prywatnych domach.

Nie przekazano żadnych informacji o ewentualnych zatrzymaniach po tej akcji.

Socjalistyczne władze Nikaragui prowadzą terror wobec swojego społeczeństwa. W szczególności ataki władzy wymierzone są w Kościół. W zdecydowanej większości opinia świata zupełnie ignoruje ten temat, podobnie jak terror wobec katolików w Birmie.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net