28 września 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Noc Konfesjonałów po raz ósmy

Trwają zgłoszenia parafii, które chcą przyłączyć się do tegorocznej Nocy Konfesjonałów. By ułatwić penitentom znalezienie kościoła biorącego udział w akcji, organizatorzy stworzyli aplikację na smartfony.

Pixabay

Pomysł Nocy Konfesjonałów zrodził się w 2010 r. i był powiązany z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II. Wkrótce okazało się, że zainteresowanie wiernych inicjatywą jest ogromne i Noc Konfesjonałów powtórzono. W kolejnych latach rosła ilość parafii, które brały udział w inicjatywie. W pierwszą akcję włączyły się zaledwie trzy kościoły, w kolejnej było ich już 21, a rok temu – prawie 200. W tym roku do Nocy Konfesjonałów dołączyły na razie 54 kościoły (w Polsce i zagranicą), jednak zgłoszenia trwają nadal.

Noc Konfesjonałów to przede wszystkim możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, jednak nie tylko. Warto przypomnieć również o akcji modlitewnej w intencji spowiedników i penitentów, a także o rachunku sumienia, który w formie papierowej i elektronicznej rozpowszechniany jest wśród mieszkańców miast i miasteczek. W samym tylko Wrocławiu przygotowano aż 50 tys. sztuk wydrukowanych rachunków sumienia. Będą rozdawane wszędzie tam, gdzie znajdą się potrzebujący sakramentu pojednania – również ci, którzy już dawno z niego nie korzystali.

Fani nowoczesnych technologii mogą wspomóc się aplikacją przygotowaną specjalnie z okazji Nocy Konfesjonałów. Aplikacja wskaże najbliższy kościół, gdzie będą czuwać spowiednicy, a także podsunie pomocne modlitwy. Nie zabrakło oczywiście rachunku sumienia i podstawowych informacji o sakramencie pokuty. Aplikację można pobrać ze strony nockonfesjonalow.pl, gdzie znajduje się również elektroniczny formularz do zgłaszania parafii chcących wziąć udział w akcji.

MGOT/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net