Norwescy badacze: Komunię Świętą bezpieczniej jest przyjmować na kolanach i do ust

Badania przeprowadzone na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu w Bergen w Norwegii wykazały, że przyjmowanie Komunii Świętej na klęcząco i do ust niesie mniejsze ryzyko zarażenia się wirusem, niż na stojąco i do ręki. Badania ośmieszają covidian i trwającą Wielką Histerię.

O sprawie napisał ostatnio „Nasz Dziennik”. Pracownik naukowy Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu w Bergen w Norwegii Sergey Budaev przeprowadził w tym zakresie badania. Jak podkreślił naukowiec, wbrew powszechnym praktykom wynikającym z masowej paniki, najbardziej bezpieczną i higieniczną formą przyjmowania Komunii Świętej jest ta do ust i na klęcząco.

Jak podkreślił Budaev, w przypadku takiej formy przyjmowania Eucharystii jest „mało prawdopodobne, aby wiązała się z wysokim ryzykiem przeniesienia infekcji”. Zwrócił też uwagę, że „ślepo podąża się za ogólnymi zaleceniami, nie dostosowując ich do Kościoła Rzymskokatolickiego”.

– Założenie, że Komunia na rękę nie niesie ze sobą żadnego ryzyka lub jest ono niewielkie, jest nieuzasadnione i może w rzeczywistości stwarzać fałszywe poczucie bezpieczeństwa, potencjalnie prowokując bardziej lekkomyślne zachowanie zarówno kapłana, jak i komunikującego – napisał naukowiec.

Jak wyjaśnił badacz, gdy kapłan zbliża się do klęczącego już wiernego, wówczas „całkowicie unika kontaktu twarzą w twarz i tym samym zapewnia lepszą ochronę”. Ponadto przyjmowanie Komunii Świętej do ust wymaga, by wierny przed kapłanem wysunął język, a więc i wstrzymał na moment oddech.

Sergey Budaev podkreślił również, że promowanie przyjmowania Komunii Świętej na rękę jako „bezpieczniejsze” zostało wprowadzone „bez dowodów naukowych”. Jest również obarczone brakiem „przejrzystości, dyskusji i porozumienia z całą społecznością” ze społecznością wiernych.

radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.