Nowa niemiecka SCHIZMA postępuje. Episkopat powoła Radę Synodalną WBREW Watykanowi

– Niemiecki episkopat będzie dążył do powołania tzw. Komisji Synodalnej, a później Rady Synodalnej „jako organu konsultacyjnego i decyzyjnego” niezależnego od biskupów diecezjalnych – podaje vaticannews.va. Bp Georg Bätzing, przewodniczący niemieckiego episkopatu powiedział, że „duża część Rady Stałej episkopatu jest gotowa kontynuować obraną wcześniej drogę”.

Wcześniej kardynałowie Parolin, Ladarii i Quellet stwierdzili w liście, że niemiecka „droga synodalna” nie ma kompetencji do tworzenia tego typu rad. Niemieccy biskupi nie powinni więc w niej uczestniczyć. List ten został zatwierdzony osobiście przez Franciszka, który nakazał jego wysłanie do niemieckich biskupów.

W odpowiedzi szef niemieckiego episkopatu napisał, że odpowiedź z Watykanu „umacnia w nim świadomość, że współpraca rozpoczęta na drodze synodalnej musi być kontynuowana, aby zdobywać doświadczenie wspólnej odpowiedzialności”. Przekonuje również, że list kardynałów nie zakazuje niemieckiej komisji synodalnej ani planowanej później Rady Synodalnej.

Bp Bätzing przekonuje również, że obawy o to, że nowy organ byłby ponad niemiecki episkopatem lub podważać autorytet biskupa, są bezsadne.

– W grudniu ubiegłego roku kard. Rainera Maria Woelki (Kolonia) oraz bawarscy biskupi Gregor Maria Hanke OSB (Eichstätt), Bertram Meier (Augsburg), Stefan Oster SDB (Pasawa) i Rudolf Voderholzer (Ratyzbona) zapytali pisemnie Stolicę Apostolską, czy jako biskupi muszą lub też powinni uczestniczyć w Komisji Synodalnej, która posłuży do przygotowania stałej Rady Synodalnej, po tym jak Stolica Apostolska 21 lipca 2022 r. oświadczyła, że droga synodalna „nie jest kompetentna” do powoływania tego typu struktur – czytamy na vaticannews.va.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net