Kanonizacja nowych świętych już wkrótce

foto: Wikimedia Commons (kolaż)
foto: Wikimedia Commons (kolaż)

Papież Franciszek wyraził zgodę na kanonizację pięciu błogosławionych. Wśród nich są Matka Teresa z Kalkuty, polski kapłan Papczyński oraz nastoletni Cristero.

W czerwcu na ołtarze wyniesiony zostanie bł. Stanisław Papczyński, założyciel pierwszego polskiego zakonu – ojców Marianów i czciciel Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny. Choć o. Papczyński żył i działał w Polsce, jego postać nie jest aż tak znana, jak powinna. Na jego beatyfikację musieliśmy czekać aż kilka stuleci, do 2007 r., gdy dokonał jej papież Benedykt XVI. Wraz z o. Papczyńskim kanonizowana będzie również Szwedka, bł. Maria Elżbieta Hesselblad, założycielka zakonu brygidek.

We wrześniu na ołtarze wyniesiona zostanie z kolei współczesna naśladowczyni Chrystusa, bł. Matka Teresa z Kalkuty. Ta pochodząca z Macedonii zakonnica poświęciła większość życia na pomoc ubogim, chorym i cierpiącym w Indiach. Założyła również zakon Misjonarek Miłości, który do dziś prowadzi działalność charytatywną na całym świecie (ostatnio mieliśmy dowód na odwagę i poświęcenie jego przedstawicielek, zamordowanych w Jemenie podczas pełnienia swojej posługi).

Z kolei 16 października kanonizowanych zostanie dwóch błogosławionych z Ameryki Południowej. Pierwszy z nich będzie dominikanin Józef Gabriel Brochero, zwany księdzem-gaucho. Pomagał on ubogim i trędowatym w swojej ojczyźnie. Po latach sam zaraził się od swoich podopiecznych trądem, co spowodowało głuchotę i problemy ze wzrokiem, jednak nie powstrzymało kapłana od udzielania wsparcia chorym. Kanonizowany będzie również bł. Jose Sánchez del Rio, który jako 14-latek uczestniczył w powstaniu Cristeros. Pomimo drastycznych tortur ten dzielny chłopiec nie wyrzekł się wiary. Zmarł z okrzykiem „Viva Christo Rey!” na ustach. Losy del Rio przedstawiono w filmie D. Wrighta „Cristiada”.

MGOT/wp.pl, pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net