„Nowoczesne” wspólnoty w Anglii przeżywają kryzys

Drastycznie maleje liczba Anglików deklarujących się jako osoby wierzące. Najwięcej wiernych odchodzi z herezji anglikańskiej. Kryzys nie dotknął katolików.

Diliff, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Jak się okazuje, dostosowywanie się do trendów świata nie pomogło protestanckim grupom na Zachodzie. Badania przeprowadzone przez National Centre for Social Research ujawnia, że wśród Anglików systematycznie maleje liczba osób deklarujących się jako wierzący. Aż 53 proc. mieszkańców Anglii uważa się za niewierzących. To rekordowa liczba. Wśród osób młodych, między 18 a 25 rokiem życia jest jeszcze gorzej – brak wiary deklaruje ponad 70 procent Anglików.

Najwięcej wiernych opuściło wspólnoty anglikańskie. Statystyka wskazuje, że obecnie zaledwie 15 proc. Brytyjczyków deklaruje swoją przynależność do tej religii. Przykładowo, w roku 2000 było ich 30 proc. Wśród młodzieży i młodych dorosłych (poniżej 25 roku życia) odsetek ten wynosi ledwie trzy procent.

Co ciekawe, kryzys wiary nie wpłynął na liczbę katolików. Utrzymuje się ona na stabilnym poziomie przez ostatnie 30 lat.

catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net