21 czerwca 2024
Kościół i wiara

Zuchwała kradzież. Z nowojorskiego kościoła skradziono stare, złote tabernakulum warte 2 mln USD

Kościół św. Augustyna w Park Slope na nowojroskim Brooklynie był miejscem zuchwałej kradzieży. Zrabowano 127-letnie złote, wysadzane klejnotami tabernakulum o wartości 2 mln USD. Sprofanowano także figurę anioła, obcinając mu głowę.

Złodzieje ukradli złote tabernakulum o wartości 2 mln USD. Sprawę opisał dziennik „Daily News”.

Według policji, do kradzieży w zamkniętej na czas budowy świątyni doszło między czwartkiem od godz. 18.30 do godz. 16 w sobotę.

Włamywacz lub włamywacze uszkodzili ozdobny ołtarz. Złodzieje ukradli tabernakulum z czystego 18-karatowego złota, którego wartość wyceniono na 2 mln USD. Ponadto ścięto głowę figurze przedstawiającej anioła.

– Strona internetowa kościoła przedstawia tabernakulum jako arcydzieło i jedno z najdroższych w Ameryce. Było przechowywane w elektronicznie sterowanym sejfie z grubymi jednocalowymi (2,5 cm) płytami z hartowanej stali. Złodziej przeciął tę obudowę ochronną. Metale szlachetne i kamienie zdobiące tabernakulum pochodziły z monet i biżuterii ofiarowanej przez parafian – podaje serwis wp.pl.

– Jest to druzgocące, ponieważ tabernakulum jest centralnym punktem naszego kościoła – powiedział „Daily News” proboszcz parafii św. Augustyna w Park Slope, ks. Frank Tumino.

wp.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net