15 czerwca 2024
Kościół i wiara

Nowy szef episkopatu Włoch pupilkiem masonerii i orędownikiem LGBT

Franciszek mianował kard. Matteo Zuppi’ego nowym przewodniczącym włoskiego episkopatu. Dotychczasowy arcybiskup Bolonii jest zatwardziałym modernistą, zwolennikiem ideologii LGBT i ma wsparcie masonerii.

Jeśli masoneria wspiera jakiegoś duchownego, to coś musi być nie w porządku. Tymczasem Gioele Magaldi, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Demokratycznego Włoch, a wcześniej loży o nazwie Rzymskie Wzgórze Syjonu (Monte Sion di Roma) wspiera kard. Zuppi’ego. Magaldi określany jest przez dom wydawniczy Chiare Lettere „promotorem słonecznego i postępowego zaangażowania masonerii”.

Watykanisa Sandro Magister ocenia, że kard. Zuppi jest „nieformalnym nominatem” organizacji Sant’Egidio. To zaś organizacja uznająca się za awangardę soboru watykańskiego II. Angażuje się także politycznie i ma specyficzną strukturę, skąd oskarża się ją o sekciarstwo. Przeciwko organizacji toczy się proces kanoniczny w Kurii Rzymskiej.

– Papież wybrał modernistycznego hierarchę, zgodnie z obyczajem, spośród trzech kandydatów wskazanych w głosowaniu przez włoskich biskupów. Dwaj pozostali nominaci to kard. Augusto Paolo Lojudice i bp Antonino Raspanti – czytamy na pch24.pl.

Kard. Zuppi wspiera także ruch LGBT. Był autorem przedmowy do włoskiego wydania książki „Budując mosty”, która podważała nauczanie Kościoła. Natomiast jej autorem był jezuita, ks. James Martin. Kardynał zalecał „nową postawę duszpasterską, której musimy poszukiwać razem z naszymi braćmi i siostrami LGBT”. Znany właśnie ze wspierania lobby LGBT ks. Martin SJ nazwał kardynała „wielkim zwolennikiem katolików LGBT”.

Tak więc nowy przewodniczący episkopatu Włoch wspierają LGBT, masoneria i jezuici. Co może pójść nie tak?

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net