O. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv zamordowany. Miał 35 lat

W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy pobili ze skutkiem śmiertelnym o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OFMConv). Sprawę bada prokuratura. Zakonnik miał 35 lat. Od ponad trzech lat odprawiał Msze święte w NFRR w kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie.

Kapłan zmarł w piątek. Przeżył 35 lat, z czego 16 w zakonie, zaś 9 jako kapłan.

Ostatni raz o. Świerżewskego OFMConv widziano, gdy wieczorem w czwartek wychodził na spacer po jednym z siedleckich parków. Później odnaleziono go nieprzytomnego z poważnym urazem głowy. Został przewieziony do szpitala, gdzie do godz. 3 w nocy próbowano go ratować, co niestety się nie udało.

– 11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16 roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach – podano na facebookowym profilu ośrodka religijnego „Niebo”.

– Śmierć tak gorliwego i dobrego kapłana napełnia nasze serca ogromnym bólem – napisali ojcowie franciszkanie w komunikacie przesłanym KAI.

O. Maksymilian był niezwykle gorliwym, w pełni oddanym Bogu kapłanem. W całym swoim życiu starał się naśladować św. Maksymiliana Marię Kolbego, którego wybrał na swojego zakonnego patrona. Był również związany z ruchem Tradycji – pracując w klasztorze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie celebrował tradycyjną liturgię w tamtejszej kaplicy św. Maksymiliana. To on 20 maja 2018 roku, w święto Zesłania Ducha Świętego, odprawił pierwszą po posoborowej reformie tradycyjną Mszę Świętą śpiewaną w tym szczególnym miejscu – wspomina na Facebooku profil „Msza Święta Trydencka”.

facebook.com / polsatnews.pl / dorzeczy.pl / misyjne.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net