3 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Papież alarmuje: Jest groźba, że w Syrii i Iraku nie będzie chrześcijan

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W Watykanie miało miejsce spotkanie zorganizowane przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka dotyczące humanitarnego kryzysu w Syrii i Iraku. Z jego uczestnikami spotkał się papież Franciszek. Zaapelował także świata o przezwyciężenie interesów i zaangażowanie się na rzecz pokoju.

– Cały Kościół patrzy na tych naszych braci i siostry w wierze otaczając ich bliskością w modlitwie i poprzez gesty miłosierdzia, aby nie dali się ogarnąć ciemnościom przemocy i trzymali zapaloną lampę nadziei. Świadectwo miłości, z jaką Kościół słucha i odpowiada na wołanie o pomoc wszystkich, poczynając od najsłabszych i najbiedniejszych, stanowi jaśniejący znak w naszym czasie oraz ziarno nadziei, które wyda owoc w przyszłości – powiedział papież Franciszek.

Przypomniał też o akcji wspierającej powrót chrześcijan na Równinę Niniwy w Iraku. Wyraził także troskę o powrót do zdrowia najbardziej chorych Syryjczyków, szczególnie poprzez realizację projektu „Otwartych szpitali”.

Ojciec święty zaapelował także do mocarstw, by przezwyciężyły dążenie do swoich interesów i realizowały działania na rzecz pokoju.

– Nie możemy zamykać oczu na przyczyny, dla których miliony ludzi musiało z bólem opuszczać swoją ziemię. Równocześnie zachęcam wszystkie strony oraz wspólnotę międzynarodową do odnowionego zaangażowania na rzecz bezpiecznego powrotu wypędzonych do swoich domów. Zapewnienie im ochrony i przyszłości jest obowiązkiem naszej cywilizacji – stwierdził papież Franciszek.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net