17 maja 2024
Kościół i wiara

Papież Benedykt XVI nie żyje

Dziś o godz. 9.43 czasu miejscowego w swojej rezydencji w Watykanie zmarł papież-senior Benedykt XVI. 17 kwietnia skończył 95 lat.

Benedykt XVI – wcześniej kard. Joseph Ratzinger – był 265 papieżem Kościoła i pierwszym papieżem z Niemiec od czasu Wiktora II, którego pontyfikat przypadał w XI wieku. W latach 1983-2005 był prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

Imię Benedykt miało nawiązywać do „papieża pokoju” Benedykta XV oraz patrona Europy i założyciela zakonu benedyktynów, św. Benedykta z Nursji, który żył na przełomie V i VI wieku. Jego dewizą było „Cooperatores Veritatis”, czyli „Współpracownicy Prawdy”.

Kard. Ratzinger został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku. Był to drugi dzień konklawe.

Benedykt XVI był także pierwszym od około 600 lat papieżem, który abdykował. Zrezygnował z urzędu 11 lutego 2013 roku.

Wśród wielu decyzji papieża Benedykta XVI, niewątpliwie jedną z najważniejszych było ogłoszenie motu prioprio „Summorum Pontificum”, czyli „Najwyżsi Kapłani”. Dokument ten oficjalnie przywrócił w Kościele – de facto nie mogącej być zakazanej – Mszy świętej wszechczasów. SP nadało status prawny tzw. Mszy świętej trydenckiej i przyczyniła się do jej ponownej popularyzacji, szczególnie przyciągając do siebie osoby młode, mające dość kiczowatości i postępujących aberracji podczas tzw. nowej Mszy.

– Zawsze pod prąd. Dla Prawdy. I nawet Jego śmierć w dniu, gdy świat strzela fajerwerkami, bawi się i upija … Benedykt XVI odchodzi do lepszego świata – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

– Odszedł do Domu Ojca śp. Benedykt XVI, wybitny teolog, gorliwy i skromny pracownik Winnicy Pańskiej. Jako prefekt KNW był wiernym współpracownikiem #JanPawełII, ale jako papież korygował wiele spraw. Podjął trud oczyszczenia KK, odwołał wielu biskupów, w tym abp Wielgusa. R.I.P. – skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Odszedł do Pana Benedykt XVI, niewątpliwie jeden z najważniejszych papieży ostatnich dziesięcioleci – napisał założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Zmarł Benedykt XVI. Największy papież naszej epoki. Świat pogrąża się w nicości – skomentował z kolei prof. Adam Wielomski.

pch24.pl / rp.pl / tvn24.pl / vaticannews.va / twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Papież Benedykt XVI nie żyje

 • ks. Ratzinger benedykt XVI aktywny uczestnik antykatolickiego soboru watykańskiego 2
  kumpel Karla Rahnera
  ks. Ratzinger benedykt XVI podejrzany o herezję przez Katolicką Najwyższą Świętą Kongregację Świętego Oficjum Papieża
  Informations Catholiques Internationales (n. 336 – May 15, 1969, p. 9)

  lewak Henri de Lubac, Entretien autour du Vatican II:

  „Pozwólcie mi przywołać coś, co się wydarzyło. Józef Ratzinger / benedykt XVI, soborowy ekspert, był również prywatnym sekretarzem kard. Frings’a, arcybiskupa Kolonii.

  Stary, niewidomy Kardynał w dużej mierze wykorzystywał swojego sekretarza do pisanie jego [kardynała] interwencji.

  Jedna z tych interwencji została szczególnie zapamiętana.

  Była to radykalna krytyka metod Najwyższej Świętej Kongregacji Świętego Oficjum Papieża . Pomimo odpowiedzi JE księdza Alfreda kardynała Ottavianiego, Frings podtrzymał swoją krytykę.

  Nie jest przesadą powiedzieć, że Katolickie Święte Oficjum Papieża, takie jakie wtedy było, tego dnia zostało zniszczone przez Józefa Ratzinger / benedykta XVI będącego w jedności ze swoim arcybiskupem…

  Ratzinger, który się nie zmienił, kontynuuje ją. Dobrze było by zapamiętać ten epizod.”

  Odpowiedz
 • To doprawdy szokujące, że środowiska i konkretne osoby, dopatrujące się herezji i apostazji w każdym słowie i geście Bergoglia, potępiające Vaticanum II, sprzeciwiające się produkowaniu lub testowaniu paraleczniczych preparatów przy użyciu tzw. linii aborcyjnych (mam nadzieje, że wśród katolików to jest główna linia sporu i oporu, choć ze smutkiem konstatuję, że ten argument w kręgach, określających się mianem tradycjonalistycznych praktycznie nie istnieje), odrzucające udzielanie komunii św. na rękę i/lub na stojąco, Benedykta XVI wynoszą do rangi kustosza katolickiej tradycji i teologicznej ortodoksji.

  Przecież każdy, kto na poważnie potraktował odruch serca i wewnętrzny głos sumienia, nakazujący upomnieć kapłanów udzielających komunię św. na rękę po rozpętaniu „Wielkiej Histerii”, słyszał w odpowiedzi, „że przecież konserwatysta Benedykt XVI już jako kardynał i prefekt wyraźnie pouczał, że Kościół, udzielając komunii św. na rękę przez 1000 lat nie mógł się mylić”. Czy w internecie brakuje zdjęć, na których Ratzinger już jako papież w taki właśnie sposób komunikuje wiernych?

  Jeśli Benedykt XVI była tradycjonalistą, dlaczego zatem w jednej ze swoich książek, jeśli dobrze pamiętam tej z 2017 roku („Il tempo della storia. Il senso del nostro viaggio”) napisał, że każde posunięcie Franciszka jest słuszne?

  Jeżeli był tradycjonalistą, dlaczego zawsze bronił Vaticanum II?

  Czy wiecie drodzy katolicy, że Benedykt XVI przyjął trzy dawki preparatu?

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć przyczyny tej schizofrenii?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net