„Papież jest zaniepokojony niemiecką Drogą Synodalną”

Kard. Kurt Koch w rozmowie z EWTN potwierdził, że „papież jest zaniepokojony niemiecką Drogą Synodalną”. Wyraził również obawę, że niemieccy hierarchowie dążący do schizmy zignorowali list Franciszka w tej sprawie z 2019 roku.

Kard. Koch, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan odniósł się również do zastrzeżeń innych biskupów, które poczynili wobec niemieckiego episkopatu. Wspomniał m.in. o liście abpa Stanisława Gądeckiego, proteście biskupów nordyckich oraz liście otwartym czterech kardynałów i ponad 80 biskupów z całego świata.

Hierarchowie alarmują, że tzw. droga synodalna w Niemczech „podkopuje wiarygodność Kościoła i może doprowadzić do schizmy”. Kardynał Koch podkreślił, że obawy biskupów są uzasadnione. Dodał, że ma nadzieję, iż niemiecki episkopat „podejmie w tej sprawie prawdziwy dialog i nie ograniczy się do obrony własnych pozycji”.

– Szwajcarski kardynał podkreśla, że Papież i Kościół w Niemczech mają dwa różne pojęcia synodalności. Dla Franciszka jest to wydarzenie o charakterze duchowym, w którym mamy wsłuchiwać się w siebie nawzajem, by usłyszeć, co Duch Św. chce nam powiedzieć. W synodalności niemieckiej chodzi natomiast o struktury, przed czym sam Franciszek wyraźnie Niemców przestrzegał – czytany na vaticannews.va.

Co należy odnotować, to fakt, iż serwis watykański nie wspomina o innych, stricte moralnych kontrowersjach, które tzw. droga synodalna forsuje. Są to m.in. próby zrównania z małżeństwem związków homoseksualnych czy próba wprowadzenia „kapłanek”.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

5 komentarzy do “„Papież jest zaniepokojony niemiecką Drogą Synodalną”

 • 21 kwietnia 2022 o 15:08
  Permalink

  niezależny dziennikarz amerykański korespondent wojenny z Ukrainy

  katolik Gonzalo Lira Lopez zamordowany

  przez banderowców

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 15:12
  Permalink

  “Demokracja jest najgorszym z ustrojów, bo przed wyborami trzeba płaszczyć się przed motłochem, ale nikt nie wymyślił lepszego ustroju, żeby wybrani nie odpowiadali za swe czyny. W ten sposób w demokracji mamy władzę zbliżoną do boskiej. Tylko Bóg nie odpowiada przed nikim za swoje czyny”. – Winston Churchill.

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 15:14
  Permalink

  Tak więc wojna na Ukrainie oznacza, że w tym rejonie dojdzie do zmiany granic – na Ukrainie i w Polsce, która jest najbardziej zaangażowana w ten konflikt.

  bb-i.blog /2022/04/15/ amerykanie-na-ukrainie

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 15:19
  Permalink

  Na polecenie tego oto osobnika, Polacy szczują do III wojny światowej – VIDEO: Nieprzytomny Biden podaje rękę niewidzialnej osobie

  renovatio21
  .com

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 15:22
  Permalink

  W artykule usuniętym z sieci, a następnie odnalezionym przez The National Pulse, ujawniono, że były prezydent Barack Obama zainicjował porozumienie, które doprowadziło do budowy na Ukrainie laboratoriów biologicznych zajmujących się tzw. “patogenami szczególnie niebezpiecznymi”. Artykuł opublikowany przez The National Pulse stawia poważne pytania dotyczące działalności rządu USA na Ukrainie – której początki sięgają prawie dwóch dekad wstecz.

  Wśród wirusów badanych przez laboratorium znajduje się wirus Ebola oraz “wirusy grupy patogenności II (badane) przy użyciu metod (diagnostyk) wirusologicznych, molekularnych, serologicznych i ekspresyjnych”.

  babylonianempire.
  wordpress.
  com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net