Papież: Nie udawajcie otwartych chrześcijan, lecz żyjcie prawdą Ewangelii

Facebook Papa Francesco I – Jorge Mario Bergoglio

Papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Domu św. Marty udzielił mocnej nauki dotyczącej letności oraz hipokryzji. Nauczanie odbyło się na podstawie Pierwszego Listu do Koryntian.

– Bracia: Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca – czytamy w 1 Kor 5,1. Papież stwierdził, że św. Paweł widząc zachowanie tzw. „otwartych chrześcijan” uniósł się na ich wiarę, która szła w parze z tolerancją dla niemoralnego zachowania. Św. Paweł przypomina więc, że zaczyn może zakwasić całe ciasto.

– Nowość Ewagelii, nowość, którą przynosi Jezus to nie tylko przemiana naszych dusz: to przemiana całego człowieka: duszy, serca, ciała, całego, wszystkiego, to znaczy umieścić wino – zaczyn – w nowych bukłakach, w całości. Nowość Ewangelii jest całkowita, absolutna; pociąga nas całych, ponieważ przemienia nas od tego, co wewnętrzne, aż do tego, co zewnętrzne: ducha, ciało i codzienne życie – powiedział ojciec święty. Dodał również, że „chrześcijanie w Koryncie nie zrozumieli, że nowość Ewangelii jest całkowita i nie jest ideologią czy sposobem życia, który jest to pogodzenia z pogańskimi zwyczajami”.

Franciszek wskazał też, że św. Paweł ludzi żyjących letnio, w sposób niemoralny, nazywa wprost hipokrytami.

– Ktoś może powiedzieć: „Ale ojcze, jesteśmy słabi, jesteśmy grzesznikami…” – „Tak, ale to inna rzecz”. Jeżeli uznasz, że jesteś grzesznikiem, człowiekiem słabym Jezus ci przebaczy, ponieważ częścią nowości, którą przynosi Ewangelia, jest wyznanie, że Jezus Chrystus przyszedł, aby przebaczać grzechy. Ale jeżeli ty mówisz, że bycie chrześcijaninem oznacza zgodę na życie razem z nowością światową, to jest to niedopuszczalne, to jest hipokryzja – stwierdził papież.

– I tutaj jest różnica. Pan Jezus mówi w Ewangelii: „Uważajcie, gdy wam powiedzą, że Chrystus jest tu, albo tam, albo jeszcze gdzie indziej… Nowość [światowa] mówi: nie, zbawienie jest w tym, w tamtym…” Chrystus jest jeden. Jego przesłanie jest bardzo jasne – mówił ojciec święty Franciszek.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.