Papież ostrzega przed gender

Ujawnione dopiero dziś oficjalne stenogramy z rozmów papieża z polskimi biskupami podczas wizyty w Polsce ujawniają wyraźnie ostrzeżenie przed ideologią gender. Niestety, ta wypowiedź Franciszka nie jest obszernie i często cytowana w mediach głównego nurtu.

foto: Tânia Rêgo/ABr - Agência Brasil, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Tânia Rêgo/ABr – Agência Brasil, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Słowa Franciszka odnośnie zagrożeń, które niesie ze sobą ideologia gender, nie przebiły się do światowych mediów i nie zyskały tak wielkiej popularności, jak cytowane wielokrotnie wypowiedzi o uchodźcach. „Mniej popularne” oblicze papieża jest dyskretnie pomijane przez większość mediów. Tymczasem, jak wynika z pełnego stenogramu ze spotkania z biskupami, Franciszek w Krakowie wyraźnie ostrzegał przed tym, do czego prowadzi „żonglowanie” płcią. – W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich – mówię to jasno z imienia i nazwiska jest gender – mówił wprost Franciszek.

– Naucza się w szkole, że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki są narzucane przez te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne – kontynuował papież, nazywają współczesne czasy epoką grzechu wobec Boga Stwórcy. Ostrzegał również przed coraz częstszą sekularyzacją i dechrystianizacją, która dokonuje się w Kościele, wśród deklarujących się wierzących. – Moim zdaniem najpoważniejszym problemem owej sekularyzacji jest dechrystianizacja: usunięcie Chrystusa, usunięcie Syna. Modlę się, odczuwam… i nic więcej. To jest gnostycyzm – powiedział ostro Franciszek.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net