Papież interweniuje w sprawie Braci Miłosierdzia

Ojciec święty Franciszek stanowczo domaga się, by zakon Braci Miłosierdzia w Belgii wycofał się z uśmiercania chorych w ośrodkach prowadzonych przez zgromadzenie. Żąda także, by zakon jednoznacznie opowiedział się przeciwko tej makabrycznej praktyce. Jeśli bracia nie posłuchają, papież ostrzega, że poniosą poważne konsekwencje.

Magdalena Gotowicka

Chodzi o Braci Miłosierdzia prowadzących w Belgii placówki medyczne. Kilka miesięcy temu w jednej z prowincji wybuchł skandal, gdy wyszło na jaw, że zakonnicy wyrazili zgodę na przeprowadzanie tzw. eutanazji pacjentów psychiatrycznych. Chorzy mieliby być uśmiercani w katolickich szpitalach, co potwierdził sprzeciwiający się praktyce generał zakonu, brat Rene Stockman. Przełożony domagał się wycofania zgody na zabijanie pacjentów. O sprawie pisaliśmy w maju (TUTAJ). Od tamtej pory sytuacja nie uległa zmianie, więc papież postanowił interweniować.

Franciszek wyraźnie podkreślił, że domaga się od braci wycofania z decyzji o zgodzie na zabijanie pacjentów. W ośrodkach nie ma miejsca na uśmiercanie chorych. Bracia muszą także podpisać się pod oświadczeniem, w którym deklarują, że „całkowicie popierają nauczanie Kościoła Katolickiego, który zawsze wyznaje szacunek i prawo do całkowitej ochrony ludzkiego życia, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Bracia mają czas do końca sierpnia. Ci, którzy nie posłuchają papieskiego nakazu, będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami, wśród których nie zabrakło nawet ekskomuniki.

catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net