4 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Papież sceptyczny wobec Medjugorie

facebook.com/PapaFrancescoJorgeBergoglio

Podczas konferencji prasowej papież Franciszek przyznał, że wątpi w prawdziwość objawień w Medjugorie. – To nie jest matka Jezusa – powiedział ojciec święty.

Odniósł się m.in. do raportu kardynała Camillo Ruiniego w sprawie domniemanych objawień maryjnych. – W raportach było wiele wątpliwości. Osobiście jestem bardziej złośliwy: wolę Maryję, która jest Matką, naszą Matką, a nie Maryję, która jest szefową urzędu telegraficznego, która każdego dnia wysyła wiadomość o określonej porze – stwierdził ironicznie Franciszek. – To nie jest matka Jezusa. I te domniemane objawienia nie mają żadnej wartości – dodał. – Kto uważa, że Nasza Pani mówi: „Przyjdź, bo jutro o tej porze przekażę wiadomość temu widzącemu”? To moja osobista opinia, ale jest bardzo jasna.

W rozmowie na temat objawień w Medjugorie papież podkreślił, że nie neguje wartości nawróceń mających związek z podróżami do tego miejsca, jednak nie zmienia to jego prywatnej opinii o tajemniczej Gospie. – To nie za pomocą jakiejś magicznej pałeczki; tego faktu duchowo-duszpasterskiego nie można negować. I teraz, aby zobaczyć to ze wszystkimi możliwymi elementami, z odpowiedziami, które otrzymałem od teologów, mianowałem bardzo dobrego biskupa, (abpa Henryka Hosera) z wielkim doświadczeniem, aby zobaczył ten wymiar duszpasterski, tam obecny – przypomniał. Odnośnie objawień z Medjugorie podobne zdanie wyrażał już miejscowy biskup, Radko Perić, który podobnie jak papież stwierdził, że objawiająca się tam postać nie jest Matką Bożą (TUTAJ).

MGOT/radiovaticana.va, catholicherald.co.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net