Papież: Świat nie chce widzieć męczeństwa chrześcijan

YouTube

Ojciec święty zwrócił uwagę na milczenie świata w sprawie mordowania chrześcijan na całym świecie. Jak zauważył, „świat zbyt często nie widzi prześladowania chrześcijan” oraz „nie chce” go widzieć.

Papież zwrócił się do do uczestników konsulty Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie. Zachęcił ich do pomocy uchodźcom, którzy pozostają w regionie z powodu wojny w Syrii. Oprócz tego odniósł się do kwestii prześladowania oraz męczeństwa chrześcijan.

– Jest widoczna dla całego świata – choć zbyt często odwraca on wzrok w przeciwną stronę – dramatyczna sytuacja chrześcijan, którzy są prześladowani i mordowani, a ich liczba ciągle rośnie. Obok ich męczeństwa krwi, jest także „białe męczeństwo”, jak na przykład to w krajach demokratycznych, w których wolność religijna jest ograniczana – powiedział papież Franciszek.

– W tym dziele pomocy materialnej udzielanej ludziom tak ciężko doświadczanym, zachęcam was do towarzyszenia im także modlitwą, nieustannym wzywaniem Maryi, którą czcicie jako „Królową Palestyny”. Ona jest troskliwą Matką i Wspomożycielką chrześcijan, dla których wyprasza u Pana siłę i pocieszenie w cierpieniach – zachęcił.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net