Papież na wyspie Lesbos i na Kaukazie

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Ojciec święty Franciszek chce w najbliższym czasie udać się na grecką wyspę Lesbos, gdzie będzie mu towarzyszyć patriarcha Bartłomiej. Papież ma też w planach podróż do krajów kaukaskich – Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii.

O planach wizyty papieskiej na Lesbos 14-15 kwietnia poinformowały greckie władze. Według tych informacji, wyspę odwiedzić miałby również patriarcha Konstantynopola, Bartłomiej. Watykan nie potwierdził jeszcze oficjalnie planów udania się Franciszka na Lesbos, jednak wzmianka o takiej podróży została we wtorek skomentowana przez ks. Federico Lombardiego. Lombardi nie zaprzeczył, jakoby papież chciał udać się do Grecji, lecz dodał jednocześnie, iż nie istnieje obecnie jeszcze żaden plan takiej wizyty.

Oficjalne źródła watykańskie informują za to o planowanej podróży papieża na Kaukaz. Franciszek miałby odwiedzić Gruzję, Armenię i Azerbejdżan. Ok. 90 proc. Gruzinów to chrześcijanie, w większości członkowie Kościoła Ormiańskiego bądź wyznawcy prawosławia, głównie należący do Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. To właśnie przywódca duchowy tego kościoła, patriarcha Eliasz II, zaprosił Franciszka do Gruzji. Chrześcijanie stanowią również większość w Armenii (ponad 90 proc.), gdzie papieża chce przywitać wraz z hierarchami katolickimi zwierzchnik Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, Karekin II. Wymagająca największych środków bezpieczeństwa może być papieska wizyta w Azerbejdżanie, gdzie dominuje islam (99 proc.).

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net