19 czerwca 2024
Kościół i wiara

Patriarcha Jerozolimski kard. Pierbattista Pizzaballa zaoferował Hamasowi siebie za dzieci

Kard. Pierbattista Pizzaballa, Patriarcha Jerozolimski złożył Hamasowi ofertę. Proponuje, że odda się organizacji do niewoli w zamian za wypuszczenie porwanych dzieci.

Informację przekazała agencja Reuters. Przedstawiciel papieża w Ziemi Świętej zaoferował Hamasowi wymianę porwanych dzieci w zamian za wzięcie do niewoli jego.

– Jestem gotowy na wymianę, na wszystko, jeśli może to doprowadzić do wolności, do sprowadzenia dzieci do domu. Nie ma problemu. Z mojej strony jest całkowita chęć – powiedział kard. Pizzaballa.

– Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to spróbować wywalczyć uwolnienie zakładników, w przeciwnym razie nie będzie możliwości zatrzymania (eskalacji). Jesteśmy gotowi pomóc, nawet ja osobiście – dodał kardynał.

Podkreślił również, że on ani jego biuro nie mieli bezpośredniego kontaktu z Hamasem. Według dostępnych informacji, dzieci stanowią około 12 spośród około 200 osób porwanych przez Hamas.

Udział w mediacjach zaproponował również Watykan. Kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Watykanu powiedział watykańskim mediom, że atak Hamasu na Izrael był „nieludzki”. Dodał jednak, że jeśli chodzi o reakcję Izraela, „nawet legalna obrona musi szanować parametry proporcjonalności”.

kresy.pl

fot. YT/Latin Patriarchate of Jerusalem

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Patriarcha Jerozolimski kard. Pierbattista Pizzaballa zaoferował Hamasowi siebie za dzieci

  • A o tym, że wg. danych ONZ, przez 10 dni walk, zginęło ponad 1000 palestyńskich dzieci, to nic? Izrael dobry? Wiadomo, że żyd katolski, trzymać będzie ze swoim starszym bratem w wierze sztamę, ale bez takiej hipokryzji klecho.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net