Październik miesiącem Maryi

Październik jest miesiącem Maryi! Nie da się ukryć, że postać Matki Bożej w naszym kraju ma ogromne znaczenie – to ku Jej czci kapłani odprawiają wzniosłe nabożeństwa, a wierni odmawiają cząstki Różańca oraz litanię. Kult maryjny występuje w naszej kulturze od wieków, dowód na to może stanowić chociażby najstarszy zachowany wraz z melodią polski tekst poetycki „Bogurodzica”.

W jaki sposób przygotować się na wszystkie poświęcone naszej Wspomożycielce uroczystości oraz jak wczuć się w szczególny charakter dedykowanego Jej miesiąca? Nie zapominajmy przede wszystkim o wyrażeniu wdzięczności za wszystkie wstawiennictwa, których mogliśmy dostąpić z Jej strony. Nasza wdzięczność nie mogłaby jednak być szczera bez zrozumienia wielkości Jej czynów. Aby w pełni uzmysłowić sobie, w jak ogromnym stopniu Matka Boża pomaga Swoim dzieciom w życiowych zdarzeniach, należy choć w pewnym zakresie zaznajomić się z Jej ingerencjami, których doświadczyli nasi przodkowie.

Wydawnictwo 3DOM wyszło naprzeciw wymaganiom każdego wiernego katolika i w związku z tym udostępnia pozycję idealnie przygotowującą do zrozumienia darów i łask płynących za wstawiennictwem Bożej Rodzicielki – publikacja tym samym ułatwia każdemu katolikowi w sposób świadomy celebrować wszystkie Maryjne nabożeństwa.

Książka „Za przyczyną Maryi” tom II autorstwa ojca Teodora Jakuba Naleśniaka koncentruje się na przedstawieniu licznych historii z życia ludzi, w których dopatrywać się można nadzwyczajnej ingerencji Matki Boskiej. Wszystkie opowieści zostały zaczerpnięte z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża Duchowna”. Dzieło udowadnia, że miłość Maryi do swoich dzieci jest nieograniczona i ujawnia się nawet w momencie, gdy schodzą one na złą drogę. Kary grzeszników, którzy dopuścili się ubliżania Matce Bożej, również miały głębsze znaczenie – wymierzane były zawsze w taki sposób, by człowiek wiedział, za co sobie na nie zasłużył i tym samym mógł zrozumieć swój błąd.

Ten niezwykły zbiór pomoże nie tylko uzmysłowić sobie wielkość Maryi, ale także wzbudzi w nas jeszcze większą gorliwość w odmawianiu modlitwy różańcowej. Książka jest już dostępna w sprzedaży w Wydawnictwie 3DOM.

Serdecznie polecamy i zachęcamy do zaznajomienia się z tym niezwykle ciekawym i uświadamiającym dziełem, które z pewnością zupełnie odmieni u każdego z nas postrzeganie codziennych problemów.

Materiały prasowe wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Październik miesiącem Maryi

 • 6 października 2021 o 23:52
  Permalink

  jestem katolikiem. z tego co napisane jest w Biblii tylko Bogu należy się pokłon. Jezus nie pozwalał sobie składać pokłonów. mówił że jesteśmy braćmi , a naszym Ojcem jest Bóg. Jezus zapytany przez apostołów jak mają się modlić powiedział ” Ojcze nasz , który jesteś w niebie ” itd . można powiedzieć kazał zwracać się bezpośrednio do Boga Ojca , a nie zatrudniać adwokatów.
  sam jestem ojcem i dziadkiem . syn jak czegoś potrzebuje od ojca zwraca się do mnie. i to jest normalne. jak dziecko nie zwraca się do mnie ojca tylko do cioci ,by mi coś powiedziała to chyba coś nie działa.
  reasumując modlimy się do Boga , składanie pokłonów komuś innemu jest raczej ryzykowne dla osób wierzących. w Starym Testamencie pisze o śmierci za takie praktyki. nie jest to śmierć w sensie tu i teraz. chodzi raczej o śmierć po śmierci. my wierzący wierzymy , że będzie coś dalej i za takie modlitwy do innych osób może nie być tego coś dalej

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net