Kiedy ekskomunika niemieckich biskupów? Proaborcyjna organizacja wspierała pedofilię. Hierarcha mimo to chciał z nią współpracować

Organizacja o nazwie Pro Familia nawiązała współpracę z niemiecką diecezją Würzburg. Choć nazwa odwołuje się do rodziny, organizacja wspiera prawo do mordowania nienarodzonych dzieci i prowadzi własną placówkę do uśmiercania. Jak się okazuje, Pro Familia publikowała również teksty wspierające legalizację pedofilii.

Kilka tygodni temu ordynariusz Würzburga, bp Franz Jung podjął decyzję o współpracy z organizacją Pro Familia. Mieli otrzymywać od władz diecezji pieniądze w zamian za pomoc ekspercką i doradztwo osobom pokrzywdzonym w przeszłości przez duchownych. Jednak z organizacją związane są dwa wiele mówiące słowa: pedofilia i aborcja.

Choć organizacja nazywa się Pro Familia, to wspiera prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Według portalu kath.net, prowadzi także w Niemczech własną placówkę, w której można uśmiercić dziecko.

– Co więcej, Pro Familia w latach 70., 80. i 90. XX wieku publikowała pisma, które opowiadały się za niekaralnością stosunków seksualnych dorosłych z dziećmi w niektórych wypadkach – podaje portal pch24.pl.

10 lat temu niemiecki episkopat odciął się od organizacji. Mimo tego oraz zastrzeżeń ze strony katolików, władze diecezji postanowiły podjąć współpracę z Pro Familia.

Współpracę jednak zerwano. Naciskała na to Rada Pokrzywdzonych, jako powody wymieniając właśnie podejście do pedofilii oraz prawa do mordowania dzieci.

– Zmiana decyzji cieszy, mimo wszystko jej okoliczności wciąż są szokujące. Okazuje się, że katolicki biskup sam z siebie – pomimo medialnej krytyki – nie był w stanie podjąć stosownej decyzji o zerwaniu współpracy; taki apel nie wyszedł też z żadnego gremium kierowniczego diecezji Würzburga, na przykład z Rady Diecezjalnej. Potrzebna była dopiero krytyka ze strony osób pokrzywdzonych, by bp Jung zrezygnował ze współpracy z Pro Familia; co znamienne, w swoim komunikacie na temat nowych decyzji nie odciął się jednak od tej organizacji ani jednym słowem – podsumowuje pch24.pl.

Bp Jung został mianowany biskupem Würzburga przez Franciszka. Pełni posługę biskupa od lutego 2018 roku. Wątpliwe jest, by mianowany przez Franciszka hierarcha odczuł jakieś większe konsekwencje…

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net