Pielgrzymka solidarności z biskupami

Twitter Grethel Zuniga (The designer)

Ulicami stolicy Nikaragui przeszło tysiące osób. Wyrażały w ten sposób poparcie dla zaangażowania biskupów w mediację w konflikcie z lewicowym dyktatorem, Danielem Ortegą. W kraju od prawie czterech miesięcy trwają zamieszki krwawo tłumione przez proprezydenckie bojówki.

W sobotę przeszła zorganizowana przez studentów pielgrzymka poparcia dla biskupów. Chciano w ten sposób okazać wsparcie dla „obrońców prawdy i sprawiedliwości”. 7-kilometrowy marsz zakończył się w katedrze, gdzie modlono się o pokój w Nikaragui.

Kard. Leopoldo Brenes podziękował uczestnikom za okazane wsparcie. Zapewnił też, że Kościół chce służyć mieszkańcom Nikaragui i ich ojczyźnie jako mediator w trwających walkach.

Arcybiskup Managui zaapelował też, by Nikaraguańczycy nie dali się sprowokować i by postawili na dialog, pojednanie oraz nie ustawali w modlitwie w tej intencji.

Publicznie zaprotestował też przeciwko zwolnieniu z pracy pielęgniarek oraz lekarzy, którzy udzielali pomocy manifestantom rannym w trakcie antyrządowych protestów.

Radio Watykańskie informuje, że oprócz katolików w pielgrzymce „maszerując pod sztandarami Maryi, patronki Nikaragui” wzięli udział także ewangelicy oraz ateiści.

W rozmowie przeprowadzonej przez Radio Watykańskie, werbista z Polski zauważył, że antyklerykalne nastroje rządu mogą być wywołane m.in. protestanckim wyznaniem lewicowego prezydenta Ortegi, który „chce egzorcyzmować Kościół”.

Od 18 kwietnia w Nikaragui zginęło ponad 400 osób.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.