22 maja 2024
Kościół i wiara

Pijany obcokrajowiec zdewastował kaplicę na terenie lotniska w Krakowie. Policja nie podała narodowości, a więc można się domyślać, skąd pochodzi

– 22-letni obcokrajowiec zdewastował kaplicę, znajdującą się na terenie krakowskiego lotniska. Został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany policjantom z Zabierzowa – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W informacji nie podano, jakiej narodowości jest młody biały mężczyzna.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Policja otrzymała zgłoszenie przed południem od Służby Ochrony Lotniska. SOL ujęła sprawcę dewastacji kaplicy, która znajduje się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach.

– Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna, którym okazał się 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Chwilę po zdarzeniu pracownik SOL namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go do czasu przyjazdu Policji. Funkcjonariusze przejęli i zatrzymali 22-latka. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – podaje KPP w Krakowie na swojej stronie.

Nazajutrz cudzoziemiec, którego narodowość policja zataiła, usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to obraza uczuć religijnych przez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Drugi zaś to usiłowanie zniszczenia mienia.

Obcy przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym. 22-letniemu cudzoziemcowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zwracamy uwagę, że policja nie podała, jakiej narodowości jest cudzoziemiec. Z udostępnionych na stronie KPP w Krakowie zdjęć i filmu widać, że jest to biały mężczyzna, najpewniej Europejczyk. Ostatnie miesiące zaś pokazały, że policja chętnie kryje jedną tylko narodowość.

kpp-krakow.policja.gov.pl / kontrrewolucja.net

fot. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net