1 marca 2024
Kościół i wiara

Po obrońcach życia, jezuicki deon bierze się za katolickich kapłanów. Manipulacja „Kościoła otwartego” i brak sprostowania mimo apeli

Portal deon.pl znany z relatywizmu oraz promowania „Kościoła otwartego” opublikował tekst Karola Wilczyńskiego „»Trudno uwierzyć, że ksiądz wypowiedział się w tak wulgarny sposób«. Wpis księdza oburzył internautów”, w którym przytaczają wpis kapłana dotyczący odniesień w jego życiu.

Aktywny na Twitterze kapłan, który dzieli się swoimi przemyśleniami oraz odpowiada na pytania, które są mu zadawane napisał, że „człowiek bez odniesienia do Boga zostaje zredukowany do poziomu zwierzęcia”.

Pojawiły się emocje, więc dwa dni później dodał, że „z punktu widzenia objawienia chrześcijańskiego, każdy człowiek – wierzący i niewierzący, urodzony i przed urodzeniem, zdrowy i chory – ma taką samą godność Bożego dziecka”. – Ideologie totalitarne – komunizm, nazizm, dyktatura relatywizmu – tej godności go pozbawiają – wyjaśnił.

Deon jednak tego już nie dostrzegł. Wilczyński napisał tekst na deonie, w którym przytacza wypowiedzi zwolenników „Kościoła otwartego”. – Trudno uwierzyć, że ksiądz wypowiedział się publicznie w taki – moim zdaniem – wulgarny sposób i tak wykluczającym językiem. Nie ma to nic wspólnego z językiem Ewangelii – ocenił ks. Bartosz Rajewski z parafii pw. św. Wojciecha na South Kensington w Londynie cytowany w artykule. – Nie ma też nic wspólnego z misją Kościoła, o której nieustannie przypomina nam papieża Franciszek – wychodzenie na peryferie, a więc także do ludzi niewierzących. Jako ksiądz, czuję się w obowiązku przeprosić wszystkich dotkniętych twittem mojego współbrata. Znam wielu ludzi niereligijnych i niewierzących, którzy czynią wiele dobra, i wielu praktykujących katolików, którzy tego nie robią, albo wręcz czynią wiele zła – dodał.

– Nie można być ślepym i nie dostrzegać, że wszyscy – zarówno wierzący, jak i niewierzący – szukamy dobra. W Konstytucji dogmatycznej o Kościele czytamy: „Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują, nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie – kontynuował ks. Rajewski.

Znany z relatywizmu jezuita, o. Grzegorz Kramer również wtrącił swoje trzy grosze. – Po raz kolejny nie zgadzam się tym, co pisze ks. Janusz Chyła. Po raz kolejny uważam, że język i słowa są szalenie ważne. Od dwóch tygodni, w sumie nie ma dnia, w którym byś mnie czytali, w różnych mediach, o tym, że księża dopuszczali się strasznych zbrodni na dzieciach. […] Nie można czynić takiej redukcji, nawet jeśli to jest na potrzeby twittera: masz odniesienie do Boga – jesteś człowiekiem, nie masz owego odniesienia, jesteś zredukowany do zwierzęcia. Człowiek, każdy: niewierzący, wierzący, chrześcijanin czy buddysta jest człowiekiem. To nie wiara sprawia, że stajemy się ludźmi, ale po prostu nasze człowieczeństwo, które – jak wierzymy – pochodzi od Boga. Godność ludzką mamy bez względu na to jakie są nasze czyny. I choć trudno to przyjąć, to ksiądz, który gwałci małe dzieci, jest człowiekiem. Bynajmniej nie dlatego, że ma odniesienie do Boga – napisał kapłan.

Ks. Janusz Chyła napisał do profilu deonu na Twitterze stwierdzając, że jego wpis został przez nich błędnie zinterpretowany. – Liczę także na przeprosiny za przypisywanie mi słów, których nie napisałem – stwierdził kapłan.

Jednak deon do tej pory udaje, że sprawy nie ma. Ks. Chyła zdążył już nawet napisać list otwarty do redakcji, która chce stosować masowe „samobiczowanie się” Kościoła i narzucić je wszystkim. – Zasmucający jest także fakt, że Pan Wilczyński cytuje wypowiedź Pana Redaktora Rafała Badowskiego, który odniósł się do mojego wpisu na portalu natemat.pl, zaprosił także do skomentowania moich słów dwóch kapłanów, z których jeden nawet przeprasza za moją wypowiedź. Natomiast nie poprosił mnie o ustosunkowanie się do zdania według niego bulwersującego. Trudno uznać taką postawę za zgodną ze sztuką dziennikarską – stwierdza w liście otwartym opublikowanym na tysol.pl.

Ze strony deonu reakcji nadal brak. Klapki na oczy, zatyczki w uszach i udajemy, że nic się nie stało.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net