Policyjny nalot na polską parafię w Wielki Piątek. Komisarz wyraża „głęboki żal” najściem, funkcjonariusze nie powtórzyli swojego czynu (WIDEO)

Londyńska policja, która wtargnęła do polskiej parafii w trakcie Liturgii Wielkiego Piątku, przeprosiła za swoją agresję. Wyrażono „głęboki żal”. Ponowne najście już nie miało miejsca.

W polskim kościele Chrystusa Króla w Balham w południowym Londynie Liturgia Wielkiego Piątku została zakłócona przez wtargnięcie policji.

W czasie przedpołudniowej Mszy świętej w niedzielę, na której obecny był także abp John Wilson z archidiecezji Southwark, której podlega parafia, pozwolono przemówić komisarzowi Andy’emu Wadey’owi.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Jesteśmy wszyscy świadomi wydarzeń, do których doszło tu w Wielki Piątek. Zamiarem Met jest wspieranie i chronienie społeczności w czasie pandemii, wiemy jednak, że wielu ludzi było bardzo zdenerwowanych z powodu tego, co się wydarzyło w Wielki Piątek i głęboko tego żałujemy – powiedział komisarz Wadey.

– Mam szczerą nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie oznaczał początek odnowionej, trwałej relacji z parafią Chrystusa Króla w Balham, a także z całą polską społecznością – dodał policjant.

Zaznaczył, że ostatni rok był ciężki dla wszystkich, zaś tzw. pandemia wymusiła restrykcje, które są wyzwaniem dla wszystkich wspólnot religijnych. Jednak celem policji jest służenie „wszystkim, w tym polskiej społeczności i społecznościom katolickim”.

Wierni przyjęli wypowiedź z zadowoleniem. Zaangażowana w życie parafii Judyta Braun wyraziła nadzieję, że incydent ten będzie miał pozytywne następstwa, ponieważ pokazał, że prawa chrześcijan również muszą być uznawane. Ponadto od czasu najścia na świątynię oraz nagłośnienia skandalu, nie było już kolejnych wtargnięć do tego kościoła ze strony mundurowych.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.