15 czerwca 2024
Kościół i wiara

Półnagi ksiądz odprawił Mszę św. na dmuchanym materacu w morzu. Ale grunt, że nie trydencką, więc nie zrobił rozłamu w Kościele (FOTO)

Ks. Mattia Bernasconi odprawił Mszę świętą w morzu przy plaży we Włoszech. Zamiast ołtarza był dmuchany materac, a zamiast szat liturgicznych – nagi tors kapłana.

Do skandalicznej aberracji doszło w wodzie przy plaży w miejscowości Crotone we Włoszech. Kapłan odprawił Mszę świętą, używając zamiast ołtarza dmuchanego materaca. Sam był pół nagi, zaś osoby uczestniczące w Mszy św. były w kąpielówkach i strojach kąpielowych.

– W niedzielę postanowili pójść na plażę, ale trzeba było też odprawić mszę, więc proboszcz wyjaśnił, co się wydarzyło: „Wybraliśmy las sosnowy na pole namiotowe, ale było tłoczno. Było bardzo gorąco, więc powiedzieliśmy sobie: dlaczego nie wejść do wody? Jakaś rodzina usłyszała nas, jak o tym rozmawialiśmy i udostępniła swój materac, który przekształciliśmy w ołtarz. Było pięknie, chociaż byliśmy cali spaleni – napisał na Facebooku pisarz dr Peter Kwasniewski.

– Nie tak spalony, jak będziesz, jeśli nie będziesz pokutował i nie porzucisz tego wydurniania się z najświętszą rzeczą, jaką mamy – skomentował aberrację ks. John Zuhlsdorf.

– Ale to tradycyjna Msza łacińska musi zostać zniesiona – skwitował dr Kwasniewski.

Kontrowersyjne motu prioprio „Traditionis custodes” Franciszka opublikowano już ponad rok temu. Głównym skutkiem dokumentu jest oficjalna walka z rzymskimi katolikami i Mszą świętą wszechczasów.

Jak uzasadniał Watykan, ograniczenia wobec tradycyjnej liturgii wprowadzono pod pretekstem rzekomej „troski o jedność” w Kościele. Tymczasem wszelkie modernistyczne aberracje pozostają bezkarne, niejednokrotnie mając ciche przyzwolenie miejscowych biskupów. Prawdopodobnie również i w tym przypadku kapłan nie poniesie żadnych konsekwencji za swój skandaliczny wymysł.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net