Polski misjonarz zamordowany w Brazylii

Ks. Kazimierz Wojno został zamordowany w Brasilii, stolicy Brazylii. Został związany drutem i uduszony. Miał 71 lat.

Krzyż/fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

Do morderstwa doszło po sobotniej wieczornej Mszy św. Kapłan wrócił na teren plebanii, by nadzorować prace budowlane. Został napadnięty wraz z dozorcą, Jose Gonzagą da Costą przez napastników, którzy plądrowali już kościelne budynki.

Dozorca zdołał zbiec mimo ran. – Mój brat powiedział, że było ich czterech. Musieli przeskoczyć przez płot, ale niczego nie słyszałem, bo spałem – mówił brat dozorcy, Célio. Obudził go o 21.30 telefon od brata, który poprosił o pomoc.

Policja odnalazła już tylko zwłoki księdza. Nogi i ręce były skrępowane drutem, który owinięto także wokół szyi. Na głowie zaś były widoczne rany. Śledczy ustalili, że kapłan został zamordowany w środku budynku parafialnego, natomiast po śmierci wystawiono na zewnątrz zwłoki.

Ks. Wojno już wcześniej alarmował policję o niebezpiecznych zdarzeniach. W Wielkanoc złodzieje skradli z ołtarza tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Po trzech dniach odnaleziono je na złomowisku. Pod koniec ubiegłego roku zaś skradziono głośniki.

Ks. Kazimierz Wojno to 26 kapłan zamordowany w tym roku na świecie.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.