Posoborowa Liturgia nie spełnia zadań postawionych przez sobór

François-Régis Salefran, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Kardynał Robert Sarah stwierdza, że współczesna Liturgia nie spełnia zadań, które postawił przed nią Sobór Watykański II. Podkreśla, że zmiany są konieczne. – Dostrzega to wielu młodych księży, co dobrze zapowiada na przyszłość – zauważa hierarcha.

Kardynał mówi, że napisanie książki „Siła ciszy” o życiu chrześcijańskim oparta jest zarówno o jego własne doświadczenie, jak również tym, co poznał jako Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Odniósł się on w szczególności do zubożenia liturgii w ostatnich dziesięcioleciach, gdy dostosowuje się ją do oczekiwań człowieka, tak iż traci swoje bogactwo. Coraz częściej staje się ona swoistym happeningiem, a niezrozumiałe ponoć gesty zastępuje się zalewem słów. Zdaniem kard. Saraha liturgia w dzisiejszym kształcie nie spełnia zadań, które stawiał przed nią sobór. Nie jest źródłem i szczytem, nie prowadzi do uświęcenia. Podkreśla on, że zmiany są konieczne.

Gwinejski kardynał wyznaje, że papież-senior Benedykt XVI sam zaproponował napisanie wprowadzenia do książki „Siła ciszy” kardynała Roberta Saraha.

Hierarcha stwierdza też, że w obliczu zamętu i dezorientacji w Kościele musimy zachować wierność doktrynie. – Musimy się modlić, dbać o rodzinę i dochować wierności doktrynie. Bóg wskaże nam właściwą drogę, bo zamęt nie jest dobrym sposobem na życie – stwierdza kard. Robert Sarah.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net