10 czerwca 2024
Kościół i wiara

Postęp modernizmu. Łódzka kuria ogłasza nabór na „szafarki”. Kobiety mają rozdawać Komunię Świętą

Powołując się na synod, władze łódzkiej kurii zamierzają zalegalizować i upowszechnić rozdawanie Komunii Świętej przez kobiety. Ogłoszono już nabór.

Łódzka kuria ogłosiła nabór na „szafarki”. Formacja ma rozpocząć się od nowego roku.

Mężczyźni i kobiety muszą mieć ukończone 25 lat, wykazywać się „wzorowym życiem moralnym, bezinteresownością, pobożnością, oddaniem Kościołowi”. Mają także posiadać wiedzę teologiczną.

– Kandydaci zgłaszają się do księży proboszczów. Nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej może być osoba wierząca i praktykująca, taka, która sama może przystąpić do ołtarza pańskiego, czyli kiedy nie ma takich przeszkód – powiedział ks. Paweł Kłys.

To efekt decyzji Franciszka o zezwoleniu kobietom na dostęp do pomocy przy ołtarzu w formie lektoratu i akolitatu. Redakcja misyjne.pl podkreśla, że „w wielu miejscach świata nie wprowadza to nic nowego, jest tylko zatwierdzeniem stosowanej od lat praktyki”. Oznacza to, że Watykan legalizuje bezprawne praktyki i samowolkę.

Co prawda ks. Kłys twierdzi, że szafarze nadzwyczajni są „powoływani w miejscach, gdzie ta pomoc praktyczna jest faktycznie potrzebna”, jednak doświadczenie wielu osób jak również relacje z wielu polskich parafii wskazują, że jest to pobożne życzenie. W niejednej parafii, mimo wystarczającej ilości kapłanów, proboszczowie powoływali nadzwyczajnych szafarzy i ci rozdawali Komunię Świętą, choć kapłana nie brakowało.

Pojawiały się także relacje wskazujące, że miejscowy proboszcz chciał, by na każdej niedzielnej Mszy świętej był nadzwyczajny szafarz.

misyjne.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Postęp modernizmu. Łódzka kuria ogłasza nabór na „szafarki”. Kobiety mają rozdawać Komunię Świętą

  • Zachód już to przerabiał i co zostało??? Oj,Ryśu , Rysiu jakby Jezus tak chciał to by na uczniów kobiety też powołał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net