6 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Prawie 100 tys. osób na pogrzebie papieża Benedykta XVI. Watykan nie ogłosił żałoby

Na dzisiejszym pogrzebie papieża-seniora Benedykta XVI w Watykanie obecnych było prawie 100 tys. osób. Franciszek nie prowadził liturgii Mszy świętej, zasłaniając się słabym stanem zdrowia, choć uroczystości oficjalne już poprowadził. Watykan nie ogłosił żałoby na swoim terenie.

Przygotowania do ceremonii pogrzebowej rozpoczęły się nad ranem. Na Placu Świętego Piotra w Watykanie zebrało się prawie 100 tys. osób.

Ze względu na to, że Benedykt XVI nie był obecnie urzędującym papieżem, wprowadzono zmiany w liturgii pogrzebowej. Oficjalne delegacje przysłały jedynie rząd berliński i rzymski. Obecni byli także członkowie rządów innych państw, jednak byli tam w charakterze prywatnym.

Poza wiernymi, na pogrzeb przybyli także przedstawiciele fałszywych odstępstw od wiary, religii pogańskich oraz przedstawiciele judaizmu.

Trumnę z ciałem papieża Benedykta XVI wyniesiono o godz. 8.45 czasu miejscowego. Zgromadzone osoby zaczęły wówczas klaskać. Krótko przed ceremonią o godz. 9.30 zaczęły bić dzwony.

Mszę świętą odprawił dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Giovanni Battista Re. Mszę świętą koncelebrowało 120 kardynałów, 400 biskupów i 3,7 tys. kapłanów.

Władze Watykanu nie ogłosiły żałoby na czas pogrzebu Benedykta XVI. Zamiast tego jedynie na czas Mszy świętej zamknięto hipermarket. Cała reszta urzędów działała normalnie.

interia.pl / wnp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Prawie 100 tys. osób na pogrzebie papieża Benedykta XVI. Watykan nie ogłosił żałoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net