Prof. Horban zapowiada „częściowy lockdown” na Wielkanoc. „Można próbować pełnego”

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. Covid-19 zapowiedział, że najpewniej na Wielkanoc zostanie wprowadzony „częściowy lockdown”. Zaznaczył również, że „można próbować pełnego lockdownu, ale to się nie uda”.

W rozmowie z Radiowej Trójce prof. Andrzej Horban przekonywał, że „spodziewaliśmy się trzeciej fali, niestety nadeszła i nie wiem, jaka ona będzie”. Zapytany o dynamikę zakażeń, Horban odpowiedział, że „dobrze nie jest”.

-To żeśmy też mówili już parę dni temu, że w tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń – powiedział. – To jest bardzo logiczne, to już wiemy, dlatego, że podążamy ścieżką , którą przeszły kraje leżące bardziej na zachód od nas – dodał doradca premiera.

Wspieraj niezależne, bezpartyjne media. KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać.
Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Zapytany o to, jak będzie wyglądała sytuacja na Wielkanoc, prof. Horban przyznał, że „nie potrafę powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale na pewno nie będą to normalne święta jeszcze”. Zaznaczył, że rząd szykuje się na „warunki półlockdownu, a nie całego”.

– Można próbować pełnego lockdownu, ale to nie uda się z kilku powodów. Bardzo trudno jest zamknąć granicę, gospodarkę i wszystkich w domach. To, co możemy zrobić, to uprawiać politykę zmniejszania szkód – przekonywał prof. Andrzej Horban.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Prof. Horban zapowiada „częściowy lockdown” na Wielkanoc. „Można próbować pełnego”

 • Avatar
  4 marca 2021 o 09:17
  Permalink

  „Polityka zmniejszania szkód” to natychmiastowe odsunięcie od władzy i ekspertowania takich indywiduów. Wg Żony (lekarz z 30-letnim stażem) człowiek na zdjęciu to alkoholik, który powinien iść na leczenie zamiast udawać eksperta.

  Odpowiedz
 • Avatar
  4 marca 2021 o 12:20
  Permalink

  PiS prowadzi politykę zwiększania szkód. Doskonale wiadomo, że lockdowny nie mają wpływu na rozprzestrzenianie wirusów, dlatego ich wprowadzanie nie ma uzasadnienia naukowego. Porównanie krajów bez lockdownów takich jak Szwecja i Brazylia z innymi krajami potwierdza ten pogląd.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.