Profanacja kapliczki w Opolu! Niestety, to nie witryna synagogi, więc media i politycy siedzą cicho (WIDEO)

Brak jakichkolwiek reakcji po zniszczeniu jednej z kapliczek w Opolu. Nieznani sprawcy dokonali dewastacji w nocy z piątku na sobotę.

Jak informuje TVP 3 Opole, „nieznani sprawcy zdewastowali dziś w nocy kapliczkę przy ulicy Biasa w Opolu”. – Z wnętrza budowli skradziono figurę Matki Boskiej, a rozbitą postać Jezusa mieszkańcy znaleźli na chodniku. Czy to tylko wybryk wandali czy efekt nieudolnie zaplanowanej kradzieży? Sprawę wyjaśnia policja – czytamy na oficjalnym Twitterze kanału.

Konrad Smuniewski z Mediów Narodowych zauważa, że „nienawiść do Kościoła jest wielka, a kary żadne lub małe”. – Chrystofobia i nienawiść do Kościoła powinna w Polsce być ścigana z urzędu i podlegać wysokim karom – skomentował.

Z kolei Oliver Pochwat zwraca uwagę na fakt, że „najważniejsze osoby w państwie popuściły ze strachu w spodnie i określiły” rozbicie synagogi w Gdańsku mianem „barbarzyństwa”. Tymczasem w sytuacji dewastacji katolickiej symboliki jest totalna cisza.

– Sprawcę szybko złapano i odpowiednio ukarano. W otoczeniu kamer nastąpiło uroczyste odsłonięcie nowej szyby. Pożar ugaszono, wróciła normalność. A w Opolu cisza… Prezydent nie zabrał jeszcze głosu i nie potępił sprawcy. Episkopat jak milczał, tak milczy. Prezydent Opola pewnie łowi gdzieś ryby albo je sernik z rodziną, a Chrystus na ulicy cierpi za nasze grzechy. Widząc takie coś, zastanawiam się, co z ludźmi jest nie tak – napisał na wsensie.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net