23 czerwca 2024
Kościół i wiara

Profanacja w Koziegłowach. Wandale zaatakowali niedawno poświęcony kościół

W piątek w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania doszło do profanacji. Zniszczono figurę Matki Bożej oraz żłóbek. Wandale uszkodzili również nagłośnienie w świątyni. Kościół został poświęcony w październiku.

W piątek wandale weszli do kościoła w Koziegłowach i wywrócili figurę Matki Bożej Fatimskiej. Uszkodzili również żłóbek i nagłośnienie.

Do aktu wandalizmu doszło między godz. 9.30 a 11. W kościele nie ma monitoringu. Sprawca lub sprawcy pozostają nieznani.

Miejsce profanacji odwiedził abp Stanisław Gądecki.

– Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie – napisano w komunikacie poznańskiej kurii.

– Pragniemy przypomnieć, że poprzez akt poświęcenia świątyni Kościół nadaje rzeczom charakter sakralny, czyli oddaje je Bogu i obejmuje szczególną ochroną. Profanacja rzeczy świętych oznacza, że człowiek, powodowany złą intencją, znieważa ich sakralny charakter – zaznaczono.

Abp Gądecki niedawno poświęcił kościół. Miało to miejsce 13 października ubiegłego roku.

– Ksiądz prałat Ireneusz Dosz przypomina, że Katechizm Kościoła katolickiego takie działanie nazywa świętokradztwem – polega ono „na profanowaniu lub niegodnym traktowaniu sakramentów i innych czynności liturgicznych, jak również osób, rzeczy i miejsc poświęconych Bogu” – czytamy na pch24.pl.

pch24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net