Protestancki pastor kazał zakopać się żywcem w ziemi, bo sądził, że może zmartwychwstać, jak Jezus. Heretyk nie przeżył

22-letni pastor z Zambii James Sakara był przekonany, że może zmartwychwstać, jak Jezus. Nakazał więc pogrzebać się żywcem w ziemi i po trzech dniach się odkopać. Efekt jest oczywisty.

Pastor Sakara sam przekonywał, że jest prorokiem. Heretyk twierdził, że potrafi czynić cuda, jak Jezus. Namówił swoich wyznawców w miejscowości Chadiza we wschodniej Zambii, aby zakopali go żywcem w ziemi i po trzech dniach odkopali. Wmówił im, że powstanie z martwych.

Przed zakopaniem protestant cytował jeszcze swoim trzem wyznawcom Biblię. Przekonywał, że słowa „to czyńcie na moją pamiątkę” z Ewangelii, które faktycznie dotyczą przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa przez kapłana podczas konsekracji, dotyczą również podejmowania prób zmartwychwstania.

Bez zaskoczenia, po odkopaniu pastora po trzech dniach, ten nie żył. Świadkowie odprawili uroczystość pogrzebową. Jeden z wyznawców heretyka zgłosił się na policję, dwóch innych zaś uciekło.

W wyniku arogancji heretyka owdowiała jego ciężarna żona.

wprost.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Protestancki pastor kazał zakopać się żywcem w ziemi, bo sądził, że może zmartwychwstać, jak Jezus. Heretyk nie przeżył

  • 30 sierpnia 2021 o 16:27
    Permalink

    Nagroda Darwina czeka. Swoją drogą, ciekaw jestem, jakimi słowy Pan Jezus przywitał tego biednego idiotę na tamtym świecie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.