Prymas czyni zarzuty obrońcom życia i uważa, że obecna sytuacja to nie jego wina

J. Andrzejewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Abp Wojciech Polak znany z kontrowersyjnych wypowiedzi oraz wspierania heretyckich wydarzeń tym razem uderzył w obrońców życia. Wypowiedział się także o zaangażowaniu niektórych księży w relacje z politykami.

– Na razie nie znajduję jednego głosu z grupami pro-life, które przekonują mnie, że jestem w błędzie, i że to właśnie milczenie Kościoła spowodowało zliberalizowanie ustawy w wielu państwach. Dostaję w tej sprawie dużo listów w dość ostrym tonie, nie będę ich jednak teraz cytował, bo nie wypada – powiedział w rozmowie z „W drodze” abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Zapytany o to, czy w Polsce dojdzie do podobnej liberalizacji prawa do mordowania dzieci jak ostatnio w Irlandii, odpowiedział, że „nie czuje się upoważniony, by przewidywać przyszłość”. – Kościół musi odpowiadać na bieżące wyzwania i próbować im sprostać – stwierdził abp Polak.

Prymas w rozmowie zwrócił jednak słusznie uwagę na niektóre niezdrowe relacje z obecnym rządem. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to związek, który nie służy Kościołowi i powoduje osłabienie wolności głoszenia, wikłając Kościół w doraźne układy – ocenił.

W drodze

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.