Putin trafi do piekła? Kard. Müller w ostrych słowach napomina władcę Kremla i patriarchę Moskwy

Kard. Gerhard Ludwig Müller w rozmowie z kath.net w ostrych słowach wypowiedział się zarówno o prezydencie Federacji Rosyjskiej Władimirze Putinie jak i patriarsze Moskwy Cyrylu I. Jak podkreślił kardynał, obu im grozi wieczne potępienie.

Wielu dziś mówi, że Putin trafi do piekła, choć w większości są to po prostu głosy łatwo sterowanego tłumu, który nie ma pojęcia o sprawie. Jednak również kard. Gerhard Müller zwrócił uwagę na taką ewentualność. I dał solidne argumenty za taką tezą.

– Zupełnie nie wiem, jak Putin i jego poplecznicy, którzy uważają się za prawosławnych chrześcijan, chcą odpowiedzieć przed sądem Bożym. Patriarcha Moskwy musi z Bożego rozkazu przemówić do sumienia Putna i przypomnieć mu, że na każdego mordercę czeka wieczne potępienie, jeżeli się nie nawróci – stwierdził kard. Müller.

Hierarcha dodał, że Putin „może okłamywać propagandowo własny naród, a może i nawet samego siebie, ale nie Boga”. On bowiem „zagląda do serca, wynagradza dobro i karze zło, które człowiek uczynił na ziemi”.

Kardynał Müller zwrócił następnie uwagę, że socjalistyczni przywódcy Adolf Hitler czy Józef Stalin byli jawnymi antychrześcijanami i zdeklarowanymi ateistami. Z Putinem jest jednak inaczej.

– Twierdzi, że jest chrześcijaninem, nawet jeśli podporządkowuje Kościół racji stanu w tradycji cezaropapizmu. Jako człowiek ochrzczony, który uczestniczy we Mszy świętej, wie, że mordercy i inni przestępcy tego ciężaru nie odziedziczą królestwa Bożego. Dotyczy to bałwochwalców, którzy składają z ludzi ofiary na ołtarzu ubóstwionego narodu lub innej względnej wartości – podkreślił kardynał.

Słowa kardynała są dziś bardzo potrzebne. Nie tylko po to, by upomnieć Putina i jemu podobnych, ale by przypomnieć także wiernym, że piekło istnieje i nie jest puste. I nie trzeba być złym dyktatorem, by w nim się znaleźć.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Putin trafi do piekła? Kard. Müller w ostrych słowach napomina władcę Kremla i patriarchę Moskwy

 • 1 kwietnia 2022 o 20:37
  Permalink

  Kard. Gerhard Ludwig Müller nie wierzy w Przeistoczenie chleba w Ciało Chrystusa
  gerhard-muller-denies-transubstantiation/

  Odpowiedz
 • 2 kwietnia 2022 o 09:15
  Permalink

  Hm… Szczerze pisząc, to niezbyt mi się podoba nagłówek tego tekstu. Po co tak spekulować? Po co sięgać po takie tanie chwyty? Wystarczy usunąć pytanie, a tytuł brzmi poważnie i informatywnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net