Raport ujawnia. 52 tys. chrześcijan wymordowano w Nigerii

International Society for Civil Liberties and Rule of Law (Intersociety) opublikowało raport „Męczeństwo chrześcijan w Nigerii”. Przez ostatnie 14 lat w wyniku działania band Boko Haram w tym kraju wymordowano już 52 tys. wyznawców Chrystusa.

International Society for Civil Liberties and Rule of Law (Intersociety) to międzynarodowa grupa badawcza i dochodzeniowa zajmująca się tzw. prawami człowieka. Od 2010 bada i monitoruje prześladowania religijne oraz inne formy przemocy na tle religijnym ze strony podmiotów państwowych i niepaństwowych w Nigerii.

W trakcie 8-letniej prezydentury Muhammada Buhariego wymordowano w Nigerii ponad 30 tys. chrześcijan. Prezydent ten oskarżany był o brak działań, by zwalczać islamskie bojówki.

Poza 52 tys. chrześcijan, przez ostatnie 14 lat w Nigerii wymordowano również około 34 tys. „umiarkowanych” islamistów. Podpalono 18 tys. kościołów, 2,2 tys. szkół chrześcijańskich.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Porwano przez ten czas co najmniej 707 chrześcijan.

Poza Boko Haram, chrześcijan atakują również pasterze z plemienia Fulani, którzy dołączają do grup ekstremistycznych. W efekcie przeprowadzono przymusowe przesiedlenia.

Przesiedlono około 5 mln chrześcijan.

pch24.pl

fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net