21 września 2023
Kościół i wiara

Religia klimatyczna. Katolicki ksiądz odprawił nabożeństwo pogrzebowe w intencji lodowca. Prof. Bartyzel: Ludzkość w obłędzie

– Tak zwana ludzkość w obłędzie – tymi słowami na Facebooku prof. Jacek Bartyzel podsumował doniesienia o nabożeństwie pogrzebowym odprawionym w intencji lodowca (sic!) przez ks. Floriana Hammerla. Ten uważa, że jego działanie ma „zwrócić uwagę na konsekwencje gwałtownych zmian klimatu i znaczenie ochrony środowiska”.

Przedwczoraj w kaplicy na najwyższej niemieckiej górze Zugspitze odprawiono nabożeństwo pogrzebowe. O absurdalnym wymyśle błędnie rozumianego ekumenizmu, ale i klimatyzmu napisał włoski portal lanuovabq.it.

Nabożeństwu przewodniczył kapłan, ks. Florian Hammerl. Wraz z nim w cyrku tym uczestniczył pastor Ul Wihel.

Jak przekonywali, celem tego wydarzenia było „zwrócenie uwagi na konsekwencje gwałtownych zmian klimatu i znaczenie ochrony stworzenia”.

– Duchowni uznali, że do przeprowadzenia tej zgoła przyziemnej manifestacji katolicka kaplica pw. Wniebowzięcia NMP i liturgia stanowią odpowiednią kanwę – wskazuje portal pch24.pl.

Na „nabożeństwo” przygotowano specjalną oprawę muzyczną. Celebracje miały odbyć się przy akompaniamencie „Berg-Requiem” („Brzmienie Góry”) skomponowanego przez Wilko Ossoba-Lochnera. To lokalny muzyk grupy luterańskiej.

Motywem przewodnim „ekumenicznego nabożeństwa” miał być Psalm 121, który rozpoczyna się wersetem „Wznoszę swe oczy ku górom”.

Portal lanuovabq.it zwrócił uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy klimatyzm wkracza na religijny poziom. Portal przypomina o 2019 roku. Wówczas grupa samozwańczych ekologów urządziła „pogrzeb” lodowca Okjökull. To pierwsza na Islandii tego typu formacja, która zmalała na tyle, że przestała być za lodowiec formalnie uznawana.

Jednak wówczas była to jedynie manifestacja klimatystów. Tym razem kapłan i pastor zorganizowali cyrk klimatyczny utrzymując, że jest to nabożeństwo, czyli wydarzenie o charakterze religijnym.

Doniesienia te krótko, ale treściwie skomentował prof. Jacek Bartyzel.

– Z cyklu: Tak zwana ludzkość w obłędzie – podsumował prof. Bartyzel na Facebooku.

pch24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. davidcallidae/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net