Restauracje tylko dla zaszczepionych? Ks. Gniadek SVD wyjaśnia Gowina

Jarosław Gowin, który w propartyjnych mediach nadal widnieje jako „opcja wolnorynkowa”, niedawno dołączył oficjalnie do grona osób, które popierają zakaz wstępu do lokali dla osób, które nie zaszczepią się niepełnie przetestowanym preparatem medycznym przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Do pomysłów Gowina jak i postawy jego samego odniósł się na Facebooku ks. Jacek Gniadek SVD.

– A dlaczego nie pozwolić ludziom wybierać? Niech wolny rynek o tym decyduje. Zaszczepieni chodzą do restauracji dla zaszczepionych, a niezaszczenieni do restauracji prowadzonych przez niezaszczepionych. Wychodzi na to, że nie tylko pozamykali ludziom biznesy, ale warunkiem ich otwarcia będzie teraz szczepienie – napisał na Facebooku kapłan.

Ksiądz werbista przypomniał również, że kiedyś Gowin „był zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej”. – Powinien więc pójść dalej i od niezaszczepionych nie brać pieniędzy na ZUS. Niech sobie sami sami odkładają na emeryturę i tworzą swoje własne szpitale. Ale JG nigdy nie był wolnorynkowcem – stwierdził ks. Gniadek SVD.

Zbieramy jeszcze przez tydzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Zmieni zdanie, jak okaże się, że ten pomysł z unijnym covidowym paszportem nie przejdzie lub się nie sprawdzi. W końcu jest zawodowym politykiem – dodał.

Na koniec odniósł się do „niezależnego dziennikarstwa” w postaci pytania, „czy osoby zaszczepione mogłyby już w maju korzystać np. z restauracji”. – Mając przed sobą filozofa, wypadałoby raczej zapytać, czy zmuszanie do szczepień jest etyczne. Warto podkreslic, że 1200 brytyjskich przywódców religijnych protestanckich i katolickich napisało do premiera Borisa Johnsona, by nie wprowadzał takich certyfikatów, ponieważ spowoduje to „medyczny apartheid”, a ich tworzenie jest już samo w sobie nieetyczne – podsumował ks. Jacek Gniadek SVD.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net