3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Rodzina jest zagrożona – ostrzega bp Dec

FreeImages (edytowane)

Jak przyznaje hierarcha świdnicki, wartości chrześcijańskie, zwłaszcza te związane z rodziną, są nieustannie atakowane. Biskup Ignacy Dec zauważa wyraźne próby osłabienia kondycji polskiej rodziny, wyrażające się między innymi w próbach prawnego forsowania ideologii spod znaku gender czy możliwości legalnego zabijania nienarodzonych.

Ks. biskup zwraca uwagę m.in. na pomysły przemycania do systemu prawnego przeróżnych wymysłów ideologicznych, mających na celu rozmycie a następnie zniszczenie wartości, jaką jest rodzina. Zdaniem hierarchy są to działania „nie tylko niezgodne z Bożym Prawem, ale także ze zdrowym rozsądkiem” – Było to działanie przeciw polskiej racji stanu. Pytamy się do dziś, jaki cel miała przyjęta konwencja o przemocy w rodzinie, ustawa o in vitro, czy o zmianie płci, czy ukryte a nawet otwarte promowanie ideologii gender – zauważa biskup. Świdnicki hierarcha zwrócił także uwagę na fakt, iż wciąż w wielu krajach świata, w tym również w Polsce, nie istnieje wystarczająca ochrona każdego życia, niezależnie od stadium rozwojowego, w którym znajduje się człowiek. – Ciągle nie ma całkowitego prawnego zabezpieczenia ludzkiego życia przed urodzeniem i przed nadchodzącą śmiercią. Trwa walka cywilizacji śmierci z cywilizacją życia. W większości krajów świata dopiero, co poczęte ludzkie życie może być zniszczone decyzją kobiety, która je nosi w sobie – przypomina ze smutkiem biskup.

Jednocześnie ks. bp Dec zauważył także ogromną agresję wymierzoną w wartości chrześcijańskie. – Lewackie prądy w Europie utorowały drogę do ośmieszania wartości chrześcijańskich, zwłaszcza chrześcijańskich zasad moralnych w dziedzinie sfery seksualnej, w dziedzinie kultycznej – zatracono respekt dla Eucharystii i Sakramentu Pokuty – wskazuje biskup, wskazując także na wciąż umacniający się radykalny islam. Hierarcha nawołuje katolików, aby przestali służyć dwóm panom, w myśl powiedzenia: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Przypomina też o fundamentalnych prawdach wiary, tak często pomijanym przez współczesnych chrześcijan. – Z przepowiadania chrześcijańskiego prawie zanikły prawdy o grzechu, winie, piekle, sądzie, a także prawdy o sprawach ostatecznych. Na areopagach europejskich nagłaśnia się tezę, że wszystkie religie są tej samej wartości – zauważa hierarcha.

MGOT/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net