Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegorocznym hasłem jest „Trzeźwość egzaminem z wolności”.

Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

W trakcie jego trwania w kościołach w Polsce sprawowane będą Msze św. oraz odprawiane modlitwy o trzeźwość narodu oraz rodzin.

– Jesteśmy świadomi tego, że nie ma prawdziwej wolności bez trzeźwości. Dlatego w ubiegłym roku podczas Narodowego Kongresu Trzeźwości zapowiadaliśmy opracowanie i ogłoszenie Narodowego Programu Trzeźwości, czyli drogowskazu dla nas i przyszłych pokoleń. Podjęliśmy się tego zadania dlatego, bo kochamy bliźnich, kochamy naród i polską ziemię, zroszoną krwią naszych przodków. Dlatego dziś musimy uczynić wszystko, aby nie utracić wolności z powodu stale rosnącej plagi pijaństwa i alkoholizmu w naszej Ojczyźnie. Nadrzędną wartością, o którą trzeba zabiegać, jest właśnie trzeźwość – powiedział Radiu Maryja ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Według danych poziom spożycia alkoholu w naszym kraju jest wysoki i od lat rośnie. Statystyczny Polak spożywa rocznie ok. 10 litrów czystego alkoholu.

12 proc. dorosłej populacji w Polsce (czyli około 3 miliony osób) nadużywa alkoholu. 600 tys. z nich to osoby uzależnione.

radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.