Schizmatycy apelują do Franciszka nie tylko o zniesienie celibatu, ale także o „kapłaństwo” dla kobiet. Sygnatariusze to głównie Niemcy

Do Franciszka trafił apel podpisany przez 11 tys. internautów. Domagają się oni nie tylko zniesienia celibatu dla kapłanów oraz przekazania większej władzy świeckim, ale także „kapłaństwa” dla kobiet. Autorzy apelu pochodzą głównie z Niemiec.

Katholischer Klartext – to nazwa inicjatywy, która powstała w środowiskach schizmatyków i modernistów w Bremie i w Kolonii. Związana jest ona z tzw. drogą synodalną, czyli heretyckim ruchem niemieckiego duchowieństwa, które w znacznej części realnie jest już poza Kościołem.

Inicjatorzy akcji zebrali w Internecie ponad 11 tys. podpisów pod petycją do Franciszka. Porusza one kwestie fundamentalne dotyczące Kościoła.

W petycji czytamy o zniesieniu celibatu, czyli zakazie zawierania małżeństwo przez duchownych. Popierający petycję przekonują, że zakaz zawierania małżeństw ma być powodem nadużyć seksualnych. Nie wspomniano przy tym w żaden sposób o homoseksualistach w seminariach.

Kolejnym postulatem jest wprowadzenie „kapłaństwa” kobiet. Zgodnie z nauką dotyczącą stricte wiary, jest to niemożliwe.

W petycji znalazł się też postulat większej przejrzystości finansowej Kościoła oraz „deklerykalizacja” rozumiana jako przekazanie większej władzy osobom świeckim.

Ponad połowa sygnatariuszy ponadto twierdzi, że jest gotowa formalnie wystąpić z Kościoła, by nie wspierać go poprzez tzw. podatek kościelny. Zaznaczyć należy, że wysnuwanie takich postulatów wskazuje, że realnie już jest się poza Kościołem.

Petycję wysłano do niemieckiego episkopatu oraz do Watykanu.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Schizmatycy apelują do Franciszka nie tylko o zniesienie celibatu, ale także o „kapłaństwo” dla kobiet. Sygnatariusze to głównie Niemcy

  • 19 listopada 2021 o 20:25
    Permalink

    Kapłaństwo kobiet, akceptacja par tej samej płci, porzucenie celibatu tylko minimalnie poprawi obraz kościoła katolickiego. Po aferach ze zboczeństwem w kościele tj. pedofilia, kościół już nigdy nie odbuduje swojego wizerunku, który sięgnął dna…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net