24 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Profanacje podczas ŚDM?

foto: Patnac, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (przycięte)
foto: Patnac, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (przycięte)

Zbliża się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń chrześcijańskiej popkultury: Światowe Dni Młodzieży, a wraz z nimi – odwiedziny naszego kraju przez papieża Franciszka. Sceptycznie nastawieni wobec tej imprezy masowej twierdzą, że uczestników może czekać wówczas atak terrorystyczny. Środowiska tradycyjnych katolików natomiast widzą zagrożenie w zupełnie innym aspekcie wydarzenia.

Nie dziwi fakt, że ŚDM budzą kontrowersje z różnych, mniej lub bardziej oczywistych względów. Do tych drugich odniósł się wrocławski ksiądz Jacek Bałemba. Na swoim facebookowym profilu zamieścił wpis, w którym krytycznie ocenił praktyki związane z „posoborowymi formami kultu” i wątpliwą cześć oddawaną Jezusowi w Najświętszym Sakramencie: „Biorąc pod uwagę straszliwe profanacje Najświętszego Sakramentu, do jakich dochodziło przy podobnych zjazdach a także biorąc pod uwagę całokształt aktualnej sytuacji oraz niepospolite treści i działania czynników watykańskich, dobrym działaniem będzie ochronić młodzież przed tym wydarzeniem. Będzie to dobrym uczynkiem.
Coraz więcej osób dostrzega konieczność wyraźnego dystansowania się od doktryny rozchwianej i od całego spektrum posoborowych aberracji w zakresie kultu. Coraz więcej osób dostrzega konieczność powrotu do wiernego trwania przy pewnej katolickiej nauce i przy katolickim tradycyjnym kulcie.”

Pewien dysonans między praktykami liturgicznymi współczesnego duchowieństwa – na czele z papieżem Franciszkiem – a godnością i czcią wobec Przedmiotu tych praktyk dostrzeżono także w komentarzach pod wpisem ks. Bałemby. W jednym z komentarzy czytamy: „Widziałem jak cyrk odstawiono w Brazylii, brak słów. Wielu purpuratów w otoczeniu Papieża tańczyło coś w stylu kankana, a Chrystusa podawali w plastikowych kubkach, takich jak żuliki chleją wińsko pod sklepem.”

Zdaniem innego komentującego konsekrowany chleb eucharystyczny traktuje się współcześnie jak „rozdawane do brudnej łapy ludzkiej sucharki”. Został także podany odnośnik do materiału audiowizualnego, który ma dowodzić okultystycznej symboliki zawartej w logo tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-31 lipca 2016 roku w Krakowie. Szacuje się, że imprezę odwiedzą 2 miliony uczestników.

miecz/facebook.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net