19 maja 2024
Kościół i wiara

ŚDM w Lizbonie. Komunia Święta w plastikowych miskach rozdawana przez kobiety i klimatyzm. Jest komentarz prof. Bartyzela

W Lizbonie trwają Światowe Dni Młodzieży, które moderniści promują jako rzekome „spotkanie Kościoła z młodymi”. Już pierwszego dnia pokazano brak szacunku dla Komunii Świętej. Wcześniej zaś zachęcano do powstrzymania się od jedzenia mięsa… dla klimatu.

Podczas pierwszej już Mszy świętej Komunia Święta była rozdawana przez kobiety z plecakiem oraz torebkami. Ponadto Komunia Święta rozdawana była w miskach koncernu IKEA.

Firma zasłynęła z tego, że zwalnia swoich pracowników, jeśli deklarują poglądy zgodne z Pismem Świętym. W Polsce pracownik został zwolniony, gdy na forum wewnętrznym pod propagandowym wpisem gloryfikującym totalitarny ruch LGBT stwierdził, że nie popiera tegoż i że wiara mu na to nie pozwala.

Wcześniej jeszcze pojawiły się informacje o tzw. karcie pielgrzyma. Organizatorzy ŚDM wezwali młodych do rezygnacji z jedzenia mięsa przez rok. Niezdrowy apel nie był nawet motywowany religią katolicką, lecz klimatyczną. Przekonywano, że rok bez mięsa zneutralizuje ślad węglowy powstały na skutek przylotu samolotem pielgrzymów do i z Lizbony, gdzie odbywają się ŚDM.

Konfederacja Rolników Portugalii (CAP) skrytykowała postawę organizatorów stwierdzając, że jest „absurdalna”.

– Wzywamy publicznie organizatorów ŚDM do odpowiedzialnego działania i usunięcia tej skrajnej oraz absurdalnej sugestii, którą zawarto w dokumentach dla pielgrzymów – napisano na stronie CAP.

– Sugerowanie, że przyjęcie na rok wegetarianizmu zrównoważy emisje powstałe podczas podróży samolotem w obie strony oraz że poprawi się przez to stan środowiska to rażąca nieodpowiedzialność i niezrozumiałe podporządkowanie się programowi ruchu animalistycznego – dodano.

Apel ten skrytykował również profesor Jacek Bartyzel.

– Już się wszystko wyjaśniło: tzw. Światowe Dni Młodzieży to zlot wyznawców religii klimatyzmu i wegetarianizmu – stwierdził prof. Bartyzel.

rmf24.pl / pch24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Wiktor/ks. Daniel Wachowiak (kolaż kontrrewolucja.net)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net