Separatyści w Kamerunie porwali kapłana. Żądają okupu

Ks. Julius Agbortoko, wikariusz generalny diecezji Mamfe, został porwany zaraz po powrocie z wizyty duszpasterskiej w sąsiedniej miejscowości. Świadkowie powiedzieli, że grupa młodych mężczyzn wtargnęła na teren seminarium, porwała kapłana i odjechała. Za uwolnienie księdza separatyści zażądali 30 tys. euro.

W północno-zachodniej części Kamerunu dochodzi do ataków na Kościół. Są one podsycane przez separatystów walczących z rządem tego kraju.

– Rzecznik archidiecezji podejrzewa, że tego porwania również mogli dokonać separatyści. Zaznacza, że według świadków zdarzenia, młodzi ludzie, którzy uprowadzili księdza, skandowali separatystyczne hasła. Przypomina, że w minionych latach zastrzelili oni już kilku chrześcijan, w tym dwóch duchownych – czytamy na vaticannews.va.

Obecnie w Kamerunie rośnie konflikt między francuskojęzyczną większością i „marginalizowaną” mniejszością anglojęzyczną, która dąży do utworzenia własnego państwa, Ambazonii. W ramach konfliktu dokonuje się morderstw, stosuje tortury i porywa ludzi.

– Tylko w sierpniu, w walkach zginęło już kilka osób. Do położenia kresu przemocy wezwali niedawno kameruńscy biskupi – czytamy.

Według szacunków ONZ, w Kamerunie w wyniku walk zginęło około 4 tys. osób. Ponad 800 tys. z kolei uciekło z kraju, głównie do sąsiedniej Nigerii. W Kamerunie działają również islamskie bojówki.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.