Skandal! Bp Długosz na Jasnej Górze: „Ewangelista Mateusz premier Morawiecki i ewangelista Łukasz profesor Szumowski”. Ks. Wachowiak: Taka NIE JEST nasza wiara (WIDEO)


Bp Antoni Długosz podczas wczorajszego apelu jasnogórskiego w częstochowskim klasztorze utożsamił premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ze świętymi ewangelistami. W sieci wrze.

CZYTAJ TEŻ: Zamiast być biskupem, Długosz został propartyjnym propagandzistą. Świetny komentarz ks. Gniadka SVD (WIDEO)

– Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna. Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża matko za ich posługę – powiedział bp Antoni Długosz.

W sieci zawrzało.

– Ani czas, ani miejsce, ani osoba. Takie słowa są nie tylko nieroztropne, włączają Kościół w nawalankę polityczną, ale też niekatolickie. Wierzymy w Boga, a nie w PiS, czytamy Ewangelię Mateusza i Łukasza, a nie przemówienia ministra i premiera – stwierdził Tomasz Terlikowski.

Z kolei ks. Daniel Wachowiak napisał, że go to „zaskoczyło, zasmuciło i zdenerwowało”.

– Tak się nie mówi, tak się nie wierzy… Cóż za nieroztropność – ocenił kapłan.

Dalej dodał, że „taka nie jest nasza wiara”.

– Te słowa nie powinny być ubrane w formę modlitwy – i to w tak ważnym miejscu. To się nie godzi. Musimy modlić się za władzę. Nie wolno nam jednak wykorzystywać modlitwy do wyrażania politycznych sympatii czy antypatii. Każdy polityk jest przez Boga kochany. Póki żyje, ciągle może zejść na złą drogę, ale też ma szansę się nawrócić. Błogosław Panie wszystkich polityków. […] Przy najbliższej mojej wizycie na Jasnej Górze, pomodlę się w intencji polityków z każdej polskiej partii – napisał dalej kapłan.

Z kolei Dominik Cwikła, który wrzucił fragment, odniósł się przy tym do osób, które zaatakował Kościół.

– Do antyklerykałów i modernistów, heretyków, etc. – to „rozważanie” nie jest żadnym „dowodem na upadek Kościoła”, ale na odłączanie się wielu hierarchów i księży od Tradycji i nauczania Kościoła. Kościół dalej jest święty i najlepszą drogą do zbawienia, a Jego nauka prawdziwa Poszczególnym osobom po prostu odwala. I to wielu. Niemniej nie jest to nauka Kościoła, a błąd i zwodzenie konkretnego człowieka – zaznaczył dziennikarz.

Cały apel można obejrzeć TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

5 thoughts on “Skandal! Bp Długosz na Jasnej Górze: „Ewangelista Mateusz premier Morawiecki i ewangelista Łukasz profesor Szumowski”. Ks. Wachowiak: Taka NIE JEST nasza wiara (WIDEO)

 • 12 czerwca 2020 o 22:12
  Permalink

  Pan mówi że to tylko parę owieczek zbladzilo? Ja jestem katolikiem praktykujacym ale coraz bardziej mi się nie podoba zachowanie biskupów i księży żeby kaczynski nie zabrał kasy zrobią wszystko kasa kasa kasa i takiego kościoła ja nie chcę.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2020 o 22:34
  Permalink

  Jest tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia objawiona przez Boga. Wszystkie fałszywe religie pochodzą z piekła. Każdy kto wierzy w więcej niż jedyna prawdziwą religię jest bałwochwalcą, czyli uprawia duchowy nierząd. Dlatego posoborowa organizacja to Wielka Nierządnica. Ap 17
  Warto poznać prawdę objawioną przez Boga.
  http://tradycja2012.blogspot.com/

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2020 o 12:55
  Permalink

  Jestem katolikiek i lewackich katolikom mówię STOP !!!

  Każecie nam porównywać się do Jezusa, a nie pozwalacie być jak zwykli ludzie – święci !!!

  Obłuda i precz z POLITYKĄ LEWACTWA W KOŚCIELE !!!

  Precz z pseudokatolikami LEWACKIMI !!!

  Precz z pseudoksiężmi LEWACKIMI !!!

  Czym się różni PIS i DŁUGOSZ od LEWACKIEGO KATOLICYZMU – że oni bronią NAS KATOLIKÓW I PROWADZĄ, a lewactwo zasłaniając się pseudomiłością PONIŻA i POGARDZA !!!

  Odpowiedz
 • 20 września 2020 o 08:09
  Permalink

  List do Galatów: „8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” Okazuje się, że to już nie jest aktualne. Teraz biskup Długosz głosi nową, covidową ewangelię. To jest list biskupa Długosza do dziewiętnastu Covidian. I pytanie: dlaczego natychmiast suspendowano np księdza Natanka (właściwie to za co?)- a tego jawnego heretyka- Długosza- hierarchia Kościoła nawet nie krytykuje? Na co liczycie, hierarchowie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.